Поділитись:

Документи на роботу в Польщу: як перевірити, чи вас не обманули

Вівторок, 09 березня 2021, 19:31

За останні кілька місяців фіксують значне зростання підробок запрошень на роботу в Польщу.

Всі факти фіксуються і передаються в поліцію і Прикордонну службу Польщі. Шахраї фальсифікують документи відомих та відомих агентств з працевлаштування, а так само студентські запрошення поліцеальних шкіл (професійне училище в польській системі освіти). В умовах карантинних обмежень такі документи дають право перетину польського кордону. Про це повідомили Аналітичному центі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Найбільша кількість фактів шахрайства фіксується щодо громадян України, а також Білорусі, Грузії, Казахстану, Узбекистану і Туркменістану. Щоб не стати жертвами шахраїв, рекомендують уважно перевіряти документи з працевлаштування, які оформляються, за допомогою декількох основних критеріїв:

  1. Перевірте NIP і REGON компанії зазначеної в документах на сайті Державного судового реєстру. NIP – це польський ідентифікаційний номер платника податків, що складається з 10 цифр, одержуваний фізичними і юридичними особами. REGON – 9-тизначний статистичний номер для юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність на території Польщі. На сайті Реєстру в пошуку введіть назву зазначеної компанії і подивіться, чи збігається NIP і REGON із зазначеними в вашому документі. Також цю інформацію можна дізнатись за телефоном у самої компанії, зазначеної у запрошенні на роботу.
  2. Звертайте увагу, чи є електронний підпис в запрошенні на роботу від Ужонда (Urząd Pracy) і як він виглядає. Часто шахраї надають не готове запрошення від Ужонда, а заяву про намір його отримати, так званий «wniosek». При цьому слід звернути увагу на пункт 7 в запрошенні. Якщо Вам надали «wniosek», то пункт може бути не заповнений. Натомість у запрошенні в пункті 7 завжди буде вказано його номер і терміни його дії. Прикордонна служба перевіряє дійсність запрошення саме по номеру з пункту 7.
  3. Перевіряйте правильність написання компанії, від імені якої вам оформляють запрошення. Часто шахраї використовують різні інтерпретації офіційних назв.
  4. При будь-яких сумнівах в достовірності документів зв'яжіться з офіційними представниками компанії (у кожній публічній компанії на ринку є офіційний сайт польською, російською та іншими мовами з контактами) і перевірте: чи є особа, з якою ви спілкуєтеся, уповноваженим представником цієї компанії, чи коректно вам оформляють запрошення на роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 травня 2021
05 травня 2021
04 травня 2021
23 квітня 2021
22 квітня 2021
20 квітня 2021
18 квітня 2021
12 квітня 2021
09 квітня 2021
06 квітня 2021
30 березня 2021
25 березня 2021