Поділитись:

Волинянин через суд домігся зменшення аліментів на сина

Середа, 03 березня 2021, 16:00
Волинянин через суд домігся зменшення аліментів на сина

Розмір аліментів на утримання дитини, визначений рішенням суду, не є незмінним. Якщо матеріальне становище платника аліментів покращилося, матір або батько дитини може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів. Значне погіршення матеріального становища платника аліментів може бути підставою для вимоги про зменшення їх розміру.

Про це розповіли в регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

До Володимир-Волинського місцевого центру звернувся пан Юрій, який є учасником бойових дій, із проханням допомогти йому у справі про зменшення розміру аліментів на утримання дитини. Як розповів чоловік, він перебував у шлюбі з першою дружиною 13 років, у них народився син. У 2014 році вони розлучилися. Рішенням суду з нього стягнуто аліменти на утримання неповнолітнього сина в розмірі 1/4 частини його заробітку щомісячно, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У 2017 році пан Юрій вдруге одружився. У подружжя народилася донька. І дитина, і дружина повністю перебувають на утриманні чоловіка. Чоловік розуміє свій обов’язок утримувати сина та не має наміру від нього ухилятися. Хоча колишня дружина вкрай рідко дозволяє йому спілкуватися із сином. Для надання безоплатної вторинної правової допомоги пану Юрію була призначена фахівчиня центру Анастасія Пасальська.

«Важливим питанням для суду про зменшення розміру аліментів на утримання дитини є підтвердження доказів у справі. Відтак, зібравши всі необхідні докази та обговоривши усі питання у відповідній справі, я узгодила правову позицію з клієнтом та підготувала позовну заяву про зменшення розміру аліментів», – розповіла Анастасія Пасальська.

Рішенням суду позовні вимоги клієнта були задоволені. А саме – змінено розмір аліментів, які стягуються з клієнта в розмірі з ¼ частини від всіх видів його заробітку (доходу) на 1/8 частини від всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму до досягнення дитиною повноліття.

Як розповіла правозахисниця, згідно зі ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначені розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, зокрема на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно з ч. 4 ст.273 Цивільно процесуального кодексу України, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред`явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

Частина перша статті 192 СК України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів