Поділитись:

«Луцький терорист» чекає на «головне шоу життя»

Четвер, 25 лютого 2021, 14:21

"Луцький терорист" Максим Кривош, який захопив улітку автобус із 13 заручниками, перебуває в передчутті "найголовнішого шоу життя". Саме так він називає судовий процес, який почнеться найближчим часом. І хоча за однією зі статей обвинувачення Кривошу загрожує довічне ув'язнення, його це анітрохи не лякає.

Про це пише obozrevatel. 

Безпосереднє затримання терориста у багатьох викликало посмішку (Кривош здався сам, а спецназівці трохи "запізнилися"), заручникам точно було не до сміху. Багато з них досі не відійшли від пережитого стресу й отримують психологічну допомогу. Водночас вони не мають жодних претензій до винуватця їхніх бід. Один із правоохоронців, який брав участь в операції зі звільнення заручників, вважає, що тут простежується стокгольмський синдром. А родичі двох пасажирів автобуса розповіли, що їхні близькі просто хочуть якнайшвидше все забути.

Під час досудового розслідування експертиза спростувала це припущення. Як розповів адвокат Віктор Коренга, його клієнта визнано психічно здоровим та осудним.

Також, зі слів захисника, не викликала запитань і книга Максима Кривоша "Філософія злочинця".

"Що стосується експертизи книги, то нічого незаконного в ній не знайшли: будь-яких закликів і тому подібного", – додав Коренга.

Тим часом "луцький терорист" продовжує епатувати всіх, хто з ним наразі стикається. Передусім – співробітників слідчого ізолятора, де він зараз перебуває.

У СІЗО кажуть, що Максим Кривош живе тільки думками про початок судового процесу.

"Він просто патологічно схиблений на славу і чекає "найголовнішого шоу в його житті". Захоплення заручників він продовжує називати просто перфомансом. Причому він розуміє, що може решту життя провести за ґратами, але це його анітрохи не лякає", – зазначили співрозмовники виданню. 

Слова співробітників слідчого ізолятора мимоволі підтвердив і адвокат Кривоша Віктор Коренга. У всякому разі такий висновок можна зробити з його відмови коментувати безпосередньо кримінальне провадження.

"У нас (із Кривошем. – ред.) є домовленість, що будь-які коментарі щодо кримінального провадження він дає особисто. Тому я вас запрошую на судове засідання, там ви зможете поговорити з ним. Єдине, що можу сказати, це те, що досудове розслідування дійсно завершено і справу передано до суду. Вже відбувся автоматичний розподіл, справу розглядатиме колегія у складі трьох суддів", – повідомив журналістам Віктор Коренга, вже третій за пів року адвокат "луцького терориста".

Що загрожує Кривошу

Максима Кривоша звинувачують у скоєнні злочинів за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • захоплення заручників (ч. 2 ст. 147)
  • терористичний акт (ч. 1 ст. 258)
  • завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності (ч.1 ст. 259)
  • незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч.1 і 2 ст. 263)
  • примус працівника транспорту до невиконання своїх службових обов'язків (ч.1 ст. 280)
  • незаконне заволодіння транспортним засобом (ч.3 ст. 289)
  • посягання на життя співробітника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця (ст. 348).

За однією зі статей – замах на життя співробітника правоохоронного органу – передбачено довічне ув'язнення. На підготовчому засіданні, про дату якого стане відомо найближчим часом, Максим Кривош збирається заявити про своє право на суд присяжних – але обов'язково в присутності журналістів. Тому що шоу має тривати – навіть якщо на терезах правосуддя примарний шанс хоч колись вийти на свободу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 липня 2021
26 липня 2021
25 липня 2021
20:30
13:35