Поділитись:

Перевантажених водіїв на Волині штрафуватиме штучний інтелект

Вівторок, 23 лютого 2021, 18:36

Про влаштування сучасного комплексу автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі») під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура» розповів Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Про це інформує управління інформаційної політики та цифрової трансформації Волинської облдержадміністрації на сайті ВОДА.

За словами міністра, у 2021 році на українських дорогах буде 100 комплексів автоматичного зважування у русі.

«Багато доріг будується. І це ті речі, які можна помітити та відчути. Це ті амбітні завдання, які поставив Президент.

Але не менш важливо, щоб ці дороги були безпечними, з елементами інтелектуальної транспортної системи, і ми могли захищати як дороги, так і життя учасників дорожнього руху.

Вже в цьому році буде 100 комплексів автоматичного зважування у русі. Коли не інспектор з людським фактором буде перевіряти на дорозі фуру чи вантажівку – перевищила вона чи руйнує дороги – а це буде повністю автоматизований процес.

Вже з січня в пілотному режимі запрацював Центр обробки даних Державної служби з безпеки на транспорті. Понад 30 комплексів вже відвантажує інформацію до цього центру. І ми очікуємо від Верховної Ради ухвалення у другому читанні необхідного законопроєкту для того, щоб можна було автоматично накладати адміністративні постанови», – заявив він.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Волинській області, на автошляхах державного значення області вже встановлено дві системи зважування в русі WiM та ще планується встановити 4 такі майданчики.

Зокрема, комплекс автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі») WiM вже змонтовано на автодорозі М-19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест) неподалік села Копачівка. На початку лютого був проведений тестовий запуск встановленої системи.

Сучасний комплекс автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion встановлений також на автошляху Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква неподалік села Заріччя. Незабаром буде проведено її тестовий запуск.

Довідково: 

Система зважування в русі WiM – це розумна система збирання інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами: дату та час проїзду, температуру навколишнього повітря та дорожнього покриття, смугу та напрямок руху, швидкість руху та державний номерний знак, габаритні розміри, відстань між осями, загальну масу та її розподіл по осях. Такі системи допоможуть вберегти шляхи від передчасного руйнування перевантаженими автомобілями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 вересня 2021
12 вересня 2021
11 вересня 2021
06 вересня 2021
02 вересня 2021
01 вересня 2021
13 серпня 2021
11 серпня 2021
21 липня 2021
02 липня 2021
30 червня 2021
09 травня 2021
03 травня 2021