Поділитись:

150 тисяч зарплати за місяць отримала головлікар у Луцькому районі

Вівторок, 09 лютого 2021, 23:07

Генеральна директорка Луцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Оксани Чертюк у грудні 2020 року отримала заробітну плату у розмірі понад 150 тисяч гривень.

Про це повідомила у фейсбуці депутатка Луцької районної ради Ольга Максимяк.

"Понад 150 тисяч гривень – цілком реальна зарплата керівника закладу меддопомоги первинного рівня в Україні, який має статус некомерційного комунального підприємства. Причому офіційна. Саме такий розмір винагороди був зафіксований у грудні 2020 року у генерального директора Луцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Оксани Чертюк. Відразу скажу, що особисто я за високі зарплати, адже це насамперед дозволяє убезпечити ту чи іншу сферу від відтоку кадрів. Але… До прикладу, заробітна плата хірурга заледве сягає 15 тисяч гривень", – зазначила депутатка.

За словами Максимяк, 9 лютого на засіданні постійної депутатської комісії з питань освіти, інформаційного простору, культури та мови, національного та духовного розвитку, соціального захисту населення, охорони здоров'я, сім'ї, молоді, спорту та туризму, міжнародного співробітництва, зовнішньо-економічних зв'язків Луцької районної ради, до складу якої вона входить, заслухали звіти керівників Луцького та Горохівського районних центрів медико-санітарної допомоги. Наразі триває процедура передачі цих закладів у комунальну власність територіальних громад.

Як розповіла генеральна директорка Луцького районного центру ПМСД Оксана Чертюк, у його мережі нині 12 амбулаторій та 21 ФАП (у 9 з них – працюють постійні працівники, решта ж – тимчасового перебування).

Цей центр обслуговує 62 500 осіб, з 47 тисячами вже укладені декларації з сімейними лікарями.

Середня заробітна плата керівників амбулаторій складає 29 000, лікаря – 24 000, медсестри – 12 000, а фельдшера та лаборанта – 10 000 гривень.

"Оксана Чертюк пояснює, що її зарплатня, як генерального директора формується у розмірі 10 посадових окладів. Один оклад – 6100 грн. Тобто винагорода за роботу – не менше 61 000 грн. Однак, у звітних документах, які ми отримали розміри зарплати були і значно вищими. Як от приміром, у грудні 2020 року – понад 150 тисяч гривень.

Цікаві дані помітили ми і у додатку до контракту пані Оксани. Не буду багато коментувати. Просто залишу його фото. Можливо, когось наштовхне на думку, як от можна стимулювати роботу спеціалістів, преміювавши у розмірі 24 посадових окладів", – підкреслила депутатка.

За даними Максимяк, 85% коштів, які отримує Луцький РЦПМСД, медзаклад витрачає на заробітні плати, 15 % – на розвиток.

За словами Оксани Чертюк, раніше у мережі центру було 53 ФАПи, зараз же їх удвічі менше. Фахівчиня пояснює, що така оптимізація зумовлена тим, що пацієнтів у ФАПах було обмаль, а їх утримання – недешевим. Натомість створили мобільний ФАП, який щодня обслуговує щонайменше 8 пацієнтів.

Іншої думки щодо забезпечення надання медичних послуг генеральна директорка Горохівського районного центру медико-санітарної допомоги Галина Майко. У мережі Горохівського центру – 13 амбулаторій, 35 ФАПів, 22 пункти здоров’я. Укладено майже 43 тисячі декларацій з сімейними лікарями. На думку Галини Федорівни, у сільській місцевості потреба у ФАПах – значна.

Заробітна плата сімейного лікаря у Горохівському райцентрі ПМСД складає трохи більше 14 000, середнього медичного персоналу – майже 6800, молодшого медичного персоналу – 5970, а спеціалістів – 11 000 гривень.

Винагорода самої Галини Майко як генеральної директорки значно менша, аніж у її колежанки – 24 000 гривень. Лише двічі на рік керівниця отримувала премії – до дня медичного працівника (5000 грн) та наприкінці року (10 000 грн).

"Звіти обох керівників наша комісія взяла до відома. Горохівський РЦМСД рекомендується передати у комунальну власність Горохівській територіальній громаді, Луцький РЦМСД – Ківерцівській територіальній громаді. Однак, наша комісія, а напередодні і майнова, вирішили, що перед передачею у комунальну власність територіальних громад у центрах проведуть незалежний аудит фінансово-господарської діяльності", – зазначила Ольга Максимяк.

Депутатка також додала, що перед контрактуванням з Національною службою здоров'я України борг по заробітній платі у Горохівському районному центрі медико-санітарної допомоги сягав 2 мільйонів гривень. Проте Галина Майко не просто змогла розв'язати це питання, а й знайшла можливості, аби заклад міг розвиватися, а пацієнти лишалися задоволеними рівнем надання послуг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 червня 2021
10:00
14 червня 2021
13 червня 2021
16:10
12 червня 2021