Поділитись:

Українців, які мають антитіла до COVID, поки вакцинувати не будуть

Четвер, 28 січня 2021, 17:41

Українці,  які перехворіли на коронавірус, а отже мають антитіла, не будуть вакцинуватися в першій хвилі.

Про це повідомив головний державний санлікар Віктор Ляшко, – інформує ТСН. 

«Може бути вакцинація тих, хто перехворів відтермінована на 3-6 місяців, як рекомендує ВООЗ, бо ж обмежений досвід до вакцин і людини, яка перехворіла. У неї є захист на 3-6 місяців. Ми краще захистимо того, хто не перехворів, а потрапляє в групу ризику, що може привести до ускладнень не сумісних з життям», – зазначив Ляшко.

Із його слів, має відбутися засідання правління програми «КОВАКС», де остаточно вирішити питання, коли й скільки Україна отримає безкоштовної вакцини від коронавірусу.

Попередньо, зі слів Ляшка, домовлено про 16 мільйонів доз препарату. 100 % підтвердження є поки лише щодо половини кількості. Очікують, що транш надійде уже в лютому і в ньому, з-поміж іншого, буде і американська вакцина компанії Pfizer.

Упродовж двох тижнів після оголошення дати поставки Мінохорониздоров'я навчатиме роботи з препаратами медпрацівників у мобільних бригадах. Імунізацію проводитимуть на базі чотирьох тисяч кабінетів щеплення для дорослих, або ж у створених пунктах вакцинації. Кабінетів щеплень для дітей, обіцяють у МОЗ, до "ковідної" кампанії не залучатимуть.

Перед вакцинацією не потрібно робити жодних аналізів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 червня 2021
14 червня 2021
13 червня 2021
11 червня 2021
09 червня 2021
08 червня 2021