Поділитись:

З острогами і сітками: на Волині зловили рибалок-браконьєрів (фото)

Вівторок, 12 січня 2021, 13:10

Упродовж другого тижня січня на Волині викрили 19 порушень правил рибальства.

Про це повідомляє пресслужба Волинського рибпатруля.

У період з 4 до 11 січня на Волині зафіксували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Інспектори склали вісім протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та шість – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення). Оформили п’ять актів виявлення та вилучення безгосподарського майна.

«За даний період на порушників накладено 408 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили п’ять од. заборонених знарядь лову та ще 18 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

4 січня на меліоративному каналі поблизу с. Колодії Маневицького району викрили два грубі порушення: двоє громадян ловили рибу острогою. Порушники не встигли завдати шкоди рибному господарству.

Того ж дня на Турському водосховищі Заболотівської ОТГ на території гідрологічного заказника «Озеро Тур» викрили аналогічні порушення. Три жителі сіл Заболоття та Заліси ловили рибу трьома знаряддями лову, виготовленими зі сіткоснастевих матеріалів.

На усіх склали протоколи про адмінправопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до судів для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучили.

6 січня на заплаві р. Стир у Луцьку викрили громадянина, який за допомогою сітного знаряддя лову встиг виловити три плітки та одного рака. Їх випустили у водне середовище. На порушника склали адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили до суду, заборонене знаряддя вилучили. 

10 січня на річці Стохід в межах с. Нові Березичі Любешівського району знайшли безгосподарське майно – з водойми дістали вісім риболовецьких сіток, загальною довжиною 400 метрів. У сітках було 10 екз. плітки, їх випустили у воду. Інспектори попередили збитки на суму 850 грн. Було складено акт виявлення безхазяйного майна, заборонені знаряддя вилучили.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідково:

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр плітки становить 85 грн.

З першого листопада 2020 року на водоймах Волині розпочалася осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів