Поділитись:

COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, - МОН

П'ятниця, 27 листопада 2020, 19:33

Захворювання на COVID-19, отримане під час виконання вчителями професійних обов'язків, не є професійним захворюванням, а тому педагогічні працівники не можуть розраховувати на додаткове обов'язкове державне страхування у випадку інфікування.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, що надісланий на запит директора однієї зі столичних шкіл Дмитра Ламзи, інформують на сайті Освіта.ua.

Зокрема, у Міністерстві освіти, посилаючись на закон «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» наголошують, що професійне захворювання є захворюванням, яке виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов'язаних з роботою.

Таким чином, зазначають у МОН, за своєю суттю професійне захворювання виникає саме внаслідок виконання роботи, яка сама по собі є шкідливою (за визначенням), але працівник мусить її виконувати, оскільки це входить до його трудової функції.

«Тобто, якщо порівнювати з медичними працівниками, то до їхньої трудової функції належить обов'язок працювати з людьми, які хворіють на COVID-19. Вчителі та інші педагогічні працівники закладів освіти навпаки мають робити все для того, щоб уникати контактів з хворими людьми і дітьми і будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання. Тому захворювання, отримане під час, а не внаслідок виконання професійних обов'язків, не є за своєю суттю професійним захворюванням», – повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

Окрім того, підкреслюють у МОН, встановлення причинно-наслідкового зв'язку між захворюванням і фактом виконання педагогічним працівником своїх професійних обов'язків видається майже неможливим, адже педагогічні працівники так само можуть пересуватися громадським транспортом, відвідувати лікарні, магазини, інші громадські установи і місця тощо.

Водночас у МОН нагадали, що педагогічні працівники закладів освіти, мають право на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності внаслідок захворювання, у т. ч. і захворювання на коронавірусну хворобу. Ці виплати здійснюються працівникам на підставі листка непрацездатності.

Виходячи з цього у Міносвіти зазначають, що реалізація запровадження додаткового обов'язкового державного страхування працівників закладів освіти на випадок інфікування COVID-19 потребує внесення змін до законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 січня 2021
29 грудня 2020
21 грудня 2020
19 грудня 2020
13 грудня 2020
12 грудня 2020
04 грудня 2020
28 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
20:00
25 листопада 2020
18 листопада 2020
14 листопада 2020