Поділитись:

Чи можна повторно захворіти на коронавірус

Субота, 21 листопада 2020, 01:49

Люди, що вже перехворіли на коронавірус мають доволі низький ризик повторно захворіти протягом наступних 6 місяців після повного одужання.

Такими є результати дослідження науковців з Оксфордського університету, - пише "Українська правда.Життя".

Науковці аналізували дані британських медиків, які перебувають у групі ризику. Дослідження охоплювало 30-тижневий період з квітня по листопад 2020 року.

Варто зазначити, що результати були опубліковані на платформі MedRxiv і поки не пройшли рецензування. 

"Зараження COVID-19 дійсно забезпечує захист від повторного інфікування для більшості людей, як мінімум, на шість місяців.Ми не виявили нових симптоматичних інфекцій ні у кого з учасників з позитивним результатом тесту на антитіла", – розповідає Девід Ейр, професор Оксфордського департаменту здоров'я та керівник дослідження. 

Окремі випадки повторного зараження COVID-19, викликали побоювання, що імунітет може бути недовговічним, а пацієнти,  які одужали, можуть швидко захворіти знову.

Але результати цього дослідження показують, що випадки повторного зараження  залишаться вкрай рідкісними. Під час дослідження у 89 з 11 052 співробітників без антитіл розвинулася нова інфекція з симптомами. Водночас у жодного з понад 1246 співробітників з антитілами не розвинулося симптоматичної інфекції.

За словами дослідників, це обнадійливі новини для мільйонів пацієнтів, які вже встигли перехворіти коронавірусом.

"Це дійсно хороші новини, тому що ми можемо бути впевнені, що принаймні в короткостроковій перспективі, більшість людей, що заразилися COVID-19,  не заразиться ним знову", – зауважив Девід Ейр, професор Оксфордського департаменту здоров'я та керівник дослідження. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 липня 2021
22 липня 2021
21 липня 2021
20 липня 2021
19 липня 2021
18 липня 2021