Поділитись:

Вони просили, але їх не почули... Як підприємці масово протестували у Луцьку (РЕПОРТАЖ)

Середа, 11 листопада 2020, 17:35

Анатолій Костик рухався до мітингувальників не поспішаючи. Йому не звикати. На правах єдиного волинянина у команді заступників губернатора області Юрія Погуляйка він перманентно вирішує більшість конфліктів та "гарячих" моментів, які виникають під чи у стінах обласної державної адміністрації. 

Сьогодні його умовні опоненти – підприємці з ринків та ресторатори з усієї області, які виступають проти запровадження в Україні карантину вихідного дня. 

"Ні геноциду власного народу», «Не дамо знищити малий та середній бізнес», «Людина їсть не тільки у будні» – ці та інші гасла зустрічають посадовця з плакатів у руках протестувальників, поки він рухається під епічну суміш музики та шуму гороху у пластмасових пляшках (така собі звукова зброя). 

Після кількох хвилин перемовин він розвертається та вже в компанії ініціативної групи прямує у зворотньому напрямі. Упродовж наступної години між владою та бізнесом відбуватиметься діалог.

***

 

За 60 хвилин до цього на площі – майже порожньо. Перші мітингувальники гуртуються поруч з Київським майданом, окремі – розгортають прапори ближче до ОДА.

Поступово їхня кількість збільшується. В руках люди тримають пластмасові пляшки, туди насипають горох. Майже всі – в масках, на яких часто вказано назву закладу, в якому особа працює.

Коли годинник показує 10:00, представники сфери обслуговування доєднуються до працівників торгівлі, які вже у великій кількості зібралися під обласною адміністрацією. Голосно грає музика.

"Вставай!" – лунає голос Святослава Вакарчука під акомпанемент гороху та пластику. І люди встають.

Коронавірус їх лякає значно менше, ніж голод та безгрошів'я. І це не дивно, зважаючи на велику кількість українців, які "обісруться", але взагалі не визнають, що ця хвороба і справді існує. 

Головні вимоги протестувальників прості та зрозумілі – не запроваджувати карантин вихідного дня та не обмежувати час роботи закладів харчування. Вони переконані, що влада несправедливо тисне на сферу під час коронакризи. 

"Сьогоднішня акція дуже мирна. Повірте, ми стримували всі екстремістські настрої. На Волині до семи тисяч людей ризикують втратити роботу, в Україні – два мільйони. Ми не просимо дати грошей, ми просимо не чіпати наші права та дозволити нам працювати", – каже луцький ресторатор Роман Хорзов вже під час розмови у стінах адміністрації.  

Слухають ініціативну групу згаданий раніше Анатолій Костик та ще один заступник Погуляйка – Олександр Троханенко. Останній запевняє, що стоїть на боці підприємців, проте закликає зважати й на складну ситуацію з COVID-19 в Україні та світі. Чиновник згадує про переповнені лікарні та нагадує, що вчора від коронавірусу померли 11 волинян. 

Разом із цим він приймає колективне звернення з вимогами, під якими свій підпис поставили сім тисяч осіб, та обіцяє передати їх уряду:

"Вашу позицію ми повністю донесемо і відповідь вам буде надано. Особисто я вважаю, що економіка повинна працювати, але з дотриманням усіх вимог". 

Проте дискусія продовжується. Своє слово кажуть і підприємці з інших міст. Долучається до обговорення відомий у Луцьку власник "Корони Вітовта" Олег Іванюк:

"Ми говоримо про те, що "нагорі" саме нашому бізнесу, ресторанам, обмежують роботу. Бо ми не маємо впливового лобі і нас можна налякати, прийшовши і написавши якусь "бумагу". Я хочу, щоб всі зрозуміли: сьогоднішні події – це не про невдоволення власників та інвесторів. Люди приходять і запитують у нас: за що жити?" 

Ресторатор резюмував: якщо є потреба вводити локдаун, то робити це потрібно масштабно, а не лише за рахунок однієї чи двох груп людей, "які працюють та хочуть заробити". 

"Ми будемо домагатися того, аби нас почули разом із вами", – пообіцяв йому Троханенко. 

*** 

Після розмови з посадовцями у стінах ОДА учасники акції протесту колоною рушили до Головного управління Національної поліції у Волинській області. Там вони розгорнули ті ж самі плакати та озвучили аналогічні вимоги. Щоправда, тривалий час пошуміти не вдалося, оскільки правоохоронці майже одразу запросили все ту ж ініціативну групу всередину для розмови. 

Під час неї вони ще раз озвучили свої вимоги та поскаржилися, що втрачають дохід. У відповідь головний поліцейський області Юрій Крошко зазначив, що його підлеглі не виконують незаконних наказів. Як і Троханенко, він пообіцяв передати вимоги протестувальників вищому керівництву та зазначив, що варто почекати рішення Кабінету Міністрів України. 

У підсумку чекати довелося недовго. Орієнтовно через годину розпочалося засідання уряду, на якому карантин вихідного дня в Україні таки затвердили. Яким чином це відіб'ється на малому та середньому бізнесі? Хочеться вірити, що він витримає цей черговий коронакризовий "удар в корпус".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 грудня 2020
03 грудня 2020
26 листопада 2020
23 листопада 2020
22 листопада 2020
12:40
20 листопада 2020
18 листопада 2020
17 листопада 2020
11:32