Поділитись:

Україна отримуватиме вакцину від коронавірусу за спрощеною процедурою

Четвер, 05 листопада 2020, 00:54

У Раді зареєстрували законопроєкт, що має на меті спростити процедуру отримання вакцини від коронавірусу для України.

Про це повідомила народна депутатка України від фракції "Голос", членкиня Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина, - пише "Українська правда.Життя".

Депутатка пояснила, що законопроєкт №4314 необхідний для того, щоби спростити Україні участь в клінічних випробуваннях і не створювати додаткові перешкоди у вигляді довжелезної процедури розгляду документів. 

"Сьогодні в світі проводять більше 250-ти клінічних випробувань вакцин від COVID-19. Величезна кількість країн беруть у них участь: майже всі країни ЄС, Японія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, США тощо. Це дає доступ до вакцини сотням тисяч людей. Україна поки що не бере участі у жодному з клінічних випробувань через суцільну бюрократію: вона може тривати місяцями. З ухваленням цього закону Україна зможе долучитися до клінічних випробувань, а відтак – до 50-ти тисяч українців зможуть отримати доступ до вакцини вже в найближчі місяці", – пояснює Стефанишина.

"Щойно якась зі світових вакцин доведе свою ефективність, якість та безпеку, її почнуть виробляти на продаж та розповсюджуватимуть світом. Сподіваємося, їх буде кілька Для того, щоб Україна могла завезти їх якомога скоріше на свою територію, ми прибрали бюрократичні бар’єри для реєстрації", – додала депутатка.

В законопроєкті пропонується скоротити до п’яти днів терміни розгляду документів для реєстрації вакцини в Україні, коли вона пройде всі стадії випробувань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 серпня 2021
02 серпня 2021
01 серпня 2021
31 липня 2021
30 липня 2021
29 липня 2021
14:00