Поділитись:

У Ковелі врятували чоловіка, який не міг дихати через набряк гортані

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 15:00

У Ковельському МТМО медики врятували життя чоловікові, що не міг самостійно дихати через гострий набряк гортані.

Посеред ночі до приймального відділення Ковельського МТМО звернувся 39-річний чоловік, що практично зовсім не міг дихати через сильно виражений набряк м'яких тканин шиї та гортані. До цього моменту, зі слів, він скаржився на біль у горлі, – інформують на сторінці медзакладу. 

Чоловіка негайно госпіталізували до відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Незважаючи на інтенсивне лікування, наростали явища асфіксії за рахунок стиснення м'якими тканинами шиї. Чергові медики вирішили механічно відновити прохідність дихальних шляхів – зробити конікотомію з наступною трахеостомією. Саме це допомогло зберегти життя пацієнтові. 

На жаль, одразу провести необхідні додаткові інструментальні обстеження було неможливо, адже чоловік перебував на апараті ШВЛ та був киснезалежним.

Після стабілізації стану хворому вдалось провести МСКТ шиї та грудної клітки та встановити точний діагноз: парафарингеальна гематома, набряк м'яких тканин шиї, що й викликав порушення дихання, та правобічний гемоторакс. Завдяки спільним діям хірургів Ковельського МТМО та торакальних хірургів ВОКЛ проведено торакоскопію та видалення згустків крові.

Зараз пацієнт знову вільно дихає і вже вдома.

Ковельські медики також вдячні колегам з ВОКЛ за допомогу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 квітня 2021
12 квітня 2021
11 квітня 2021
09 квітня 2021
05 квітня 2021
04 квітня 2021
03 квітня 2021
30 березня 2021
29 березня 2021