Поділитись:

Що трапилося вночі на коліях станції Луцьк (фото, відео)

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 14:30

"Його серце може зупинитися будь-якої хвилини", – скаже журналістам лікар обласної дитячої лікарні Ігор Дородних, коментуючи стан 15-річного підлітка, якого напередодні вдарило струмом на вагонах станції Луцьк. 

У ніч на 23 жовтня хлопець заліз на дах вагону, імовірно, аби вразити дівчину. Натомість сам отримав ураження потужністю 25 тисяч вольт та опіки 30% шкіри. Його стан стабільно важкий, і саме в ці хвилини медики борються за життя дитини. 

Вечір четверга, 22 жовтня видався теплішим, ніж весь останній тиждень. Ідеальний час для довгих прогулянок під пожовклими деревами у теплому світлі ліхтарів. Може, так подумала і пара підлітків. Тільки їх вечірній маршрут звернув чомусь під шляхопровід між проспектами Соборності і Перемоги. На колії, де в темряві ховаються нерухомі вантажні вагони. 

Навіть вдень місце під шляхопроводом нагадує більше осередок агресивних субкультур, ніж частину станції "Луцьк" Української залізниці. Графіті на бетонних опорах і рухомому складі, напіввідчинені невідомо ким вагони, і люди, які скорочують свій маршрут, ризикуючи скоротити життя. Навколо сміття і осіння сірість. Попри все, про нічний інцидент ніщо не нагадує. Безтурботні пасажири чекають на свій поїзд, а непривітні працівниці вокзалу на запитання нашої журналістки хором відказують, що то була не їх зміна. 

Працівники нічної зміни вже встигли піти додому. Та навіть вони не бачили, що саме трапилося з дитиною. Бачила тільки 15-річна дівчина, яка і викликала швидку. Медики і поліція на місці події виявили хлопця без свідомості. Після них до колій підійшов черговий по станції – його викликали правоохоронці. 

Заступник начальника станції Павло Караїм із журналістами говорить сумно, але охоче. Каже, таку страшну інформацію все ж важливо доносити батькам і дітям. Може, наступного разу когось це убереже від необдуманих кроків. Чоловік із прикрістю зауважує, що це далеко не перший випадок, коли підлітки отримують удар струмом на залізниці. Через бажання "виділитися", зробити небезпечне селфі, вони ризикують здоров'ям, а інколи навіть втрачають життя. 

"Він піднявся на рухомий склад. Там контактний дріт 25-27 тисяч вольт.. Швидше за все, він хотів зробити селфі, і був вражений електрострумом. Ближче, ніж два метри до електропроводу підніматися не можна.

У нас проводяться місячники.Я особисто ходжу у школи. У нас є матеріали, і ми демонструємо дітям, що можна робити, а що ні. Діти, яким 5 чи 6 років, не розуміють цього, а старші – 12-13-15 років – вже ніби й розуміють. Ми їм кажемо: ходити коліями не можна, залазити на рухомий склад не можна. Залізниця – це зона підвищеної небезпеки. Нам дуже прикро за цю ситуацію", – розповідає Павло Караїм. 

Хто знає, можливо, ці хлопець із дівчиною також відвідували зустрічі із працівниками залізниці.Може, навіть знали про небезпечність своїх вилазок. А може, кидали виклик долі. 

Непритомний хлопець упав між вагонами. У нього обгоріли обличчя, тулуб та кінцівки. Та найстрашніше у таких травмах, кажуть медики – це ураження внутрішніх органів. Зокрема, серця. Воно може зупинитися будь-якої миті. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:40
24 листопада 2020