Поділитись:

Після судових позовів у чотирьох ОТГ Волині створили службу у справах дітей

Вівторок, 20 жовтня 2020, 15:55

За втручання прокурорів у чотирьох ОТГ на Волині створено служби у справах дітей, інформує пресслужба Волинської обласної прокуратури.

Застосовуючи представницькі повноваження, волинські прокурори домагаються визнання протиправною бездіяльності органів місцевого самоврядування області та через суд зобов’язують їх утворити у складі виконавчих органів служби у справах дітей.

У процесі реформи місцевого самоврядування в Україні відбулися суттєві зміни у системі органів у сфері охорони дитинства.

Згідно з чинним законодавством повноваження органу опіки і піклування передані новоствореним об’єднаним територіальним громадам, які повинні забезпечувати належний захист особистих і майнових прав кожної дитини, котра проживає на території ОТГ.

Ці органи мають здійснювати соціальний захист дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, постраждалих унаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, влаштовувати під опіку дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, координувати цю діяльність.

Однак служби в справах дітей створені лише у 22% громад області і нагальні питання захисту прав дітей та представництва їхніх інтересів у більшості ОТГ залишаються без належної уваги.

Ювенальними прокурорами Волині цьогоріч заявлено чотири позови, задовольнивши які, Волинський окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування – Колківської селищної, Гуто-Боровенської, Копачівської та Поромівської сільських рад – та зобов’язав їх утворити у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 листопада 2020
19 листопада 2020
12 листопада 2020
06 листопада 2020
04 листопада 2020
30 жовтня 2020
20 жовтня 2020
09 жовтня 2020
06 жовтня 2020
01 жовтня 2020