Поділитись:

Як відновитися після коронавірусу: головні питання та відповіді

Четвер, 08 жовтня 2020, 08:12
Як відновитися після коронавірусу: головні питання та відповіді

Сильна втома, неможливість сконцентруватися, “туман в голові”, фізична слабкість, головний біль та біль у суглобах — це все можуть відчувати люди, які перехворіли на COVID-19, ще протягом тривалого часу. При цьому не обов’язково мати тяжкий перебіг хвороби. Деякі з цих наслідків можуть спіткати й коли інфекція проходила не надто тяжко.

Про це у фейсбуці пише Уляна Супрун.

Уявіть, як відбувається відновлення, після того, як людина була госпіталізована з COVID-19 та перебувала у відділенні інтенсивної терапії чи на апараті штучної вентиляції легень.

Неможливість повноцінно харчуватися, брак руху через постійне лежання в ліжку, разом з цим втрата м’язів, фізичне та емоційне виснаження, загострення хронічних хвороб, високі ризики появи психічного розладу — лише частина того, з чим може стикнутися людина та її близькі.

На відновлення після реанімації може знадобитися 6-12 місяців. Звісно, ця тривалість може бути коротшою чи довшою — усе залежить від багатьох чинників, як-от віку, контролю за хворобами, підтримки близьких та доступу до різних сервісів.

Одним з ключових чинників у відновленні — це докладання зусиль, наскільки це можливо, самої людини та її бажання швидше повернутися до нормального життя.

ВООЗ розробила пам'ятку для пацієнтів, які перехворіли на СOVID-19. Вона буде кориснию для всіх, але передусім для людей, які мали тяжкий перебіг хвороби, та були госпіталізовані. 

Тут є короткі інструкції з малюнками та відповідями на питання:

  • що робити у разі задишки
  • які вправи допоможуть відновити нормальну рухливість м’язів,
  • що робити у разі прояви проблем з голосом
  • як їсти, пити та ковтати
  • що робити, якщо складно чітко мислити та сконцентруватися
  • як піклуватися про ментальне здоров’я
  • коли варто звернутися до медиків за допомогою

Останній пункт також дуже важливий. Хвороба на COVID-19 може негативно вплинути на здоров’я серця, приміром, викликати міокардит. При чому не лише у людей літнього віку, а й молодих. 

Тож варто бути уважними до себе та до людини, яка відновлюється після хвороби, і краще не чекати критичних ситуацій, а постійно бути на зв’язку зі своїм лікарем та час від часу обговорювати з ним чи нею питання, які турбують.

Нижче корисні дописи, які також допоможуть краще піклуватися про себе:

Пам’ятайте, що навіть після складної хвороби можна відновитися і повернутися до нормального життя. Для цього потрібна підтримка близьких та уважне й ретельне ставлення до свого здоров’я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів