Поділитись:

Рак молочних залоз…у чоловіків: що потрібно знати

Середа, 16 вересня 2020, 13:00

Чоловічий рак молочної залози – рідкісна злоякісна пухлина, яка утворюється в тканинах молочної залози у чоловіків. Хоча рак молочної залози найчастіше розглядається як захворювання, яке вражає жінок, проте, рак молочної залози трапляється у чоловіків також.

Про це на своїй сторінці розповідає волинський Фонд боротьби із раком.

Чоловічий рак молочної залози найчастіше буває у літніх чоловіків, хоча він може виникнути в будь-якому віці.

Чоловіки, яким діагностували рак молочної залози на ранній стадії, мають великі шанси на лікування. Лікування, як правило, передбачає операцію з видалення тканин молочної залози. Інші методи лікування, такі як хіміо- та променева терапія, можуть бути рекомендовані залежно від конкретної ситуації.

Симптомами цього захворювання є:

  • безболісна шишка або потовщення в тканині грудей;
  • зміни на шкірі, що покриває груди, такі як поглиблення, здуття, почервоніння або лущення;
  • зміни на соску, такі як почервоніння або лущення, або сосок, який починає западати всередину;
  • виділення з соска.

Нині незрозуміло, що викликає чоловічий рак молочної залози. Проте, як поясненням є те, що кожна людина народжується з невеликою кількістю тканин молочної залози. Тканина молочної залози складається з молочних залоз (часточок), проток, що несуть молоко до сосків, та жиру.

У період статевого дозрівання, у жінок починають розвиватися тканини молочної залози, а у чоловіків – ні. Але оскільки люди народжуються з невеликою кількістю тканин молочної залози, у них може розвинутися рак молочної залози.

Типами раку молочної залози у чоловіків є:

  • Рак, який починається в молочних протоках (протокова карцинома). Майже весь чоловічий рак молочної залози є протоковою карциномою.
  • Рак, який починається в молочних залозах (долькова карцинома). Цей тип рідко зустрічається у чоловіків, оскільки в тканинах грудей у них мало часточок.
  • Інші типи раку. Інші, рідкісні типи раку молочної залози, які можуть виникати у чоловіків, включають хворобу Педжета на сосках та запальний рак молочної залози.

Деякі чоловіки успадковують від батьків аномальні (мутовані) гени, що збільшують ризик раку молочної залози. Мутації одного з декількох генів, особливо гена під назвою BRCA2, підвищують ризик розвитку раку молочної залози та простати.

Якщо у вас є сильний сімейний анамнез раку, обговоріть це зі своїм лікарем. Ваш лікар може порекомендувати вам зустрітися з генетичним консультантом та зробити генетичне тестування, щоб перевірити, чи несете ви гени, що підвищують ризик розвитку раку.

Факторами ризику раку молочної залози у чоловіків є:

- Літній вік. Ризик раку молочної залози зростає з віком. Чоловічий рак молочної залози найчастіше діагностується у чоловіків у віці 60 років.
- Вплив естрогену. Якщо ви приймаєте препарати, пов’язані з естрогеном, такі як ті, що використовуються для гормональної терапії раку простати, ризик раку молочної залози збільшується.
- Сімейний анамнез раку молочної залози. Якщо у вас є близький член родини з раком молочної залози - у вас більше шансів на розвиток захворювання.
- Синдром Клайнфельтера. Цей генетичний синдром виникає, коли хлопчики народжуються з кількома копіями Х-хромосоми. Синдром Клайнфельтера спричиняє аномальний розвиток яєчок. Як результат, чоловіки з цим синдромом виробляють нижчий рівень певних чоловічих гормонів (андрогенів) і більше жіночих гормонів (естрогенів).
- Захворювання печінки. Певні стани, такі як цироз печінки, можуть знизити рівень чоловічих гормонів та збільшити жіночі, підвищуючи таким чином ризик раку молочної залози.
- Ожиріння. Ожиріння пов'язане з вищим рівнем естрогену в організмі, що збільшує ризик раку молочної залози у чоловіків.
- Захворювання яєчок або хірургічне втручання. Запалення яєчок (орхіт) або операція з видалення яєчка (орхіектомія) може збільшити ризик розвитку раку молочної залози у чоловіків.

(Матеріал підготовлено на основі даних Mayo Clinic "Male breast cancer")

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 червня 2021
12 червня 2021
11 червня 2021
08 червня 2021
05 червня 2021
04 червня 2021
03 червня 2021
10:05
02 червня 2021
01 червня 2021
24 травня 2021
19:40
23 травня 2021