Поділитись:

Знущався над хворим собакою: активісти навідалися до лучанина (фото, відео)

Середа, 02 вересня 2020, 16:30

У луцьких соцмережах активно обговорюють відео, на якому чоловік жбурляє нерухому собаку на газон. Такий спосіб "вигулювання" домашнього улюбленця господар практикує не вперше: два тижні тому сусіди вже знімали подібний ролик, намагаючись вплинути на ситуацію. 

Не минуло і кількох днів, як жорстокий випадок повторився. Цього разу долею тварини почали перейматися зоозахисники. Група небайдужих лучан у обідню пору середи, 2 вересня прийшла під під'їзд власника собаки. Кликали на розмову, пропонували допомогу, хотіли навіть забрати тварину і піклуватися про неї самотужки. Господарі відмовилися. Кажуть, що самі чудово з усім справляються. 

Журналісти ІА "Конкурент" дізнавалися деталі зооскандалу на Липинського. 

Про жорстоке поводження з твариною на Липинського, 9 у Луцьку говорять уже досить давно. Після опублікованих скандальних відео у будинковому вайбер-чаті сусіди намагалися з'ясувати, чому власник тварини просто кидає її на газон, коли виводить справляти природні потреби на вулицю. 

Людям відповідав голова ОСББ Сергій Маляренко. За його словами, тварина стара і паралізована. Власники виносять її щоразу на руках. 

Зустрівся пан Сергій і з обуреними зооактивістами. У ситуації, що склалася, він став на бік власників та намагався пояснити причини такого поводження із твариною. Розповідав, що власники – порядні люди. Чоловік воював у Афганістані, а жінка – садить гарні квіти на клумбі біля будинку. 

"П'ять років у собаки онко, кілька років тварина паралізована. Вони її, як маленьку дитину, носять. Хазяїн зараз на пенсії, і іноді випиває. Але вчора, він, мабуть, лишнього випив, собака його обпісяла – то він її потрусив. Сьогодні вже була поліція – відреагували на відео в інтернеті. Зараз відбувається юридичний процес. Хазяїв притягнуть до адміністративної відповідальності. Із ними поговорили і зробили зауваження. 

Сім'я не потребує фінансової допомоги, бо він  отримує пенсію, а жінка працює. Собачка їсть м'ясо, вітаміни. Вона пострижена і доглянута. Але вік робить своє, а нерви людські у всіх різні", – розповідає голова ОСББ.

Сусіди про сім'ю іншої думки. Зокрема, багато хто скаржиться на конфліктного власника собаки. Подейкують, що нетверезим він може дебоширити у будинку. Говорять також, що робили йому зауваження стосовно поводження з собакою, але у відповідь чули тільки грубощі і лайку. 

Собака, кажуть, належить не йому, а його дружині. А чоловік просто доглядає за твариною час від часу. 

Тоді зоозахисники вирішили поспілкуватися із власницею, сподіваючись на розуміння. Жінці пропонували віддати собаку волонтерам, аби та дожила свої останні дні гідно. Власниця категорично відмовилася. Каже, що після понад 20 років виховання не готова попрощатися з улюбленицею. Дехто із присутніх натякав на евтаназію, чим викликав обурення з боку співрозмовниці. 

Поки зоозахисники телефоном розмовляли із жінкою, з дверей під'їзду вийшов і сам "герой" скандальних відео. Він ніс на руках ту саму паралізовану хвору собачку. Вже не кидав, а лагідно тримав тварину над газоном, поки та справляла нужду. 

До нього одразу підійшли люди з безліччю запитань. Навіть пропонували гроші за те, щоб він віддав хвору собаку. Чоловік відмовився. Пізніше підбігла агресивна "зооактивістка", яка кричала, що не пустить чоловіка до під'їзду і намагалася вирвати тварину у нього з рук. Певний час лучанин просто ходив із твариною на руках навколо свого під'їзду. Потім байдуже пройшов повз зоозахисників під будинком, і зайшов усередину. 

Волонтери услід спитали, чи обіцяє він більше так не поводитися. Він промовчав у відповідь. 

***

У поліції кажуть, що на місце події приїздив дільничний. Зараз вирішують, як саме чоловік відповідатиме перед законом. Тим часом тварина, яка ще тиждень тому могла триматися на ногах, сьогодні вже не може.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16:30
14:25
21 жовтня 2020
20:00
14:00
20 жовтня 2020