Поділитись:

Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

Четвер, 31 грудня 2015, 09:01
Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

Видання Depo.ua склало карту місць для новорічної подорожі Україною, так щоб було цікаво, недалеко та недорого. До рейтингу топ-10 міст, куди можна відправитися за враженнями, увійшов і Луцьк. Адже їздити на Новий рік та Різдво до Львова – це вже класика, але що робити українцю, який вже може знайти шлях від вокзалу до площі Ринок із зачиненими очима, в Карпати не хоче, а в Одесі воліє бувати влітку.

ЛУЦЬК

На фото: замок ЛюбартаНа фото: замок Любарта

На що подивитися: Замок Любарта - це одна з небагатьох древніх споруд готичного стилю, що збереглися в Україні. Одна з його веж зображена на купюрі номіналом у 200 гривень. Костел Св. Петра і Павла, Єзуїтський колегіум, Кирху, Кафедральний собор Св. Трійці, будинок із химерами,

Що відвідати: Центральний парк, Волинський художній музей.

Селфі: Біля пам'ятника Св. Миколаю. Туристи полюбляють загадувати бажання біля пам'ятника, торкаючись ноги Святого Чудотворця.

ЖОВКВА

На фото: центральна площа містаНа фото: центральна площа міста

На що подивитися: Головна площа, яка дає розуміння, що мали на увазі європейці, будуючи "ідеальне місто" (крихітка Жовква є зразком " ідеального міста" за канонами Ренесансу). На одній площі скупчена шалена кількість історичних споруд.

Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

Що відвідати: Замок Яна Собеського (1596-1630), Ратушк ( 1932 ), костел Святого Лаврентія ( 1606-1618), Василіанський монастир ( 1612, перебудований в 19 столітті), музей в резиденції Яна Собеського.

Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

На що звернути увагу: шляхом до Жовкви ви проїдете безліч маленьких сел. У селах В'язова, Замочок, Бесіда та Любель є чудові дерев'яні старовинні церкви, не спотворені ремонтом. Між Замочком і Любелєм в чистому полі – поворот на село Бесіди. Тут збереглась не просто дерев'яна Церква, а справжня сільська фортеця – рів та вали, за якими заховався дерев'яний Успенський храм.

РАДОМИШЛЬ

На фото: замок РадомишльНа фото: замок Радомишль

На що подивитися: Середньовічний замок Радомишль

Що відвідати: Музей домашньої української ікони. Експонати особливо цінні тим, що в древні часи люди не обмежували себе художніми канонами, і тому писали ікони із пережитого в буденності.

Селфі: Під час відвідання паперової фабрики 1612 року, де працівники у середньовічних костюмах роблять папір за технологіями середньовіччя

КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ

На фото: Стара ФортецяНа фото: Стара Фортеця

На що подивитися: Кафедральний костел Петра і Павла - в нього ще є мінарет, що побудували у 17 столітті, після того, як місто було взяте турецькими загарбниками. Смотрицький каньйон, якому понад два мільйони років. В минулому саме він був оборонним щитом Кам'янця, адже він оточує дугою Старе місто. Вірменська Миколаївська (Благовіщенська) церква - одна з найдревніших церков Кам'янця, на сьогоднішні це діючий православний храм. Кушнірська башта (башта Баторія) із Вітряною брамою - найпотужніша з усіх башт міста.

Що відвідати: Ратушу всередині якої є експозиція "Грошовий обіг на Поділлі", що відтворює період історії Магдебурзького права та підземелля тортур.

Селфі: звісно ж біля Старої фортеці (12-18 ст.) - це найвідоміша пам'ятка міста, головна оборонна споруда в комплексі укріплень Кам'янця.

ЧЕРНІВЦІ

На фото: Резиденція Буковинських митрополитів На фото: Резиденція Буковинських митрополитів

На що подивитися: Колишня резиденція Буковинських митрополитів. Хотинська фортеця XIII–XVIII століть - вона десь у 60 кілометрах від Чернівців. Це одне з семи чудес України.

На фото: Хотинська фортецяНа фото: Хотинська фортеця

Що відвідати: Вірменська церква. Вважається, що в ній колись повісився священик і після цього там перестали проводити служби. Але поміщення церкви використовують як залу для прослуховування органної музики.

Селфі: Гигантський велосипед та будинок-корабель на Турецькій площі. Залізна карета на вулиці ім. Ольги Кобилянської

ХОРТИЦЯ

Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

Що відвідати: Історико-культурний комплекс "Запорізька Січ", де можна побачити житло запорожців та кошового отамана, господарські будівлі, курінь, церкву. Музей історії запорізького козацтва, єдиний у своєму роді. Тут є стародавні ікони, хрести та книги, колекція старовинної зброї, козацький одяг та предмети побуту .

Селфі: Козацька чайка XVIII століття – з цього корабля велися бойові дії під час російсько-турецької війни 1735-1739 років.

ВЕЛИКІ МОСТИ

Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

На що подивитися: На прискіпливого туриста тут чекає багато скарбів! Військова частина XIX століття, яка використовується за призначенням ще й досі. Головна цікавинка міста – греко-католицька Церква Благовіщення, зведена у 1893 році за проектом всегалицького січовика-архітектора Василя Нагірного.

Що відвідати: Руїни костелу, які зараз поступово перетворюють на діючий храм. Мальовничі руїни синагоги початку XX століття.

Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

Селфі: На виїзді з Мостів головна дорога веде на Червоноград, проте варто спочатку завернути наліво, на Белз, щоб побачити дерев'яну Церкву св. Параскеви П'ятниці – цікаву, дводільну, вкриту гонтом. А від Белзу можна проїхати на Варяж та Угнів – в двох містечках збереглись розкішні, хоча й занедбані, барокові костели.

ЧИГИРИН

На фото: Резиденція Богдана ХмельницькогоНа фото: Резиденція Богдана Хмельницького

На що подивитися: Оборонна Петропавлівська церква, реконструйований вузол оборони Чигиринської фортеці

Що відвідати: Резиденцією Богдана Хмельницького в Суботові, скіфське городище, Мотронинський монастир, Холодний яр – реліктовий лісовий масив, який приховує вали величезного скіфського городища. Місцями в схилах яру можна знайти сліди штучних печер, які, згідно з переказами, тягнуться на багато кілометрів в різні сторони.

ЧЕРНІГІВ

На фото: вид на Княжий ДитинецьНа фото: вид на Княжий Дитинець

На що подивитися: Княжий Дитинець, де є 12 гармат, які подарував місту князь Петро I, старовинні храми, що скупчені на території старого міста. Курган "Червона могила" – його виникнення пов'язують з князем Чорним, на честь якого місто і отримав свою назву.

Що відвідати: Антонієві печери, що з'явилися в 11 столітті як християнський монастир на глибині від 2 до 12 метрів під землею. Печери знаходяться на Болдиних горах, де раніше знаходилося язичницьке капище бога Перуна.

ДИКАНЬКА

Луцьк - в рейтингу десятки місць для поїздки на Новий рік

На що подивитися: Знамениті Кочубеївські дуби, вік яких близько 300 років. Висота деяких велетнів досягає двадцяти метрів. Тріумфальна арка, яку було відкрито задовго до того, як аналогічні споруди були зведені на Росії та в Парижі.

На фото: пам'ятник галушці На фото: пам'ятник галушці

Що відвідати: Після Диканьки можна завітати до Полтави, відвідати Музей Полтавської битви та Краєзнавчий музей. Садиба Івана Котляревського, де можна подивитися, як жив знаменитий український письменник.

Селфі: Пам'ятник Полтавській галушці. Сторожова вежа Полтавської фортеці - звідти відкривається краєвид на місто.

МУКАЧЕВО

На фото: замок «Паланок»На фото: замок «Паланок»

На що подивитися: Один з найвідоміших замків України "Паланок". Миколаївський монастир, який вважається найстарішим в Україні. Найкрасивіша споруда міста – легкий, повітряний, ажурний казковий палац бірюзового кольору, який насправді є ратушею.

На фото: міська ратушаНа фото: міська ратуша

Що відвідати: у дворі костелу Святого Мартіна ця споруда відноситься до XIV століття, коли в Європі володарювала готика. У каплиці є всі елементи цього стилю: гостроконечний дах, контрфорси, роза над входом, стрілчасті вікна. Всередині збереглися розписи XIV століття. У Мукачівському районі завітайте до палацу Шенборнів (він на світлині на початку цієї статті) – це колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів

Селфі: біля пам'ятника сажотрусу.

Надрукувати
мітки:
коментарів