Поділитись:

Лісові ресурси Волині принесли бюджетам майже 50 мільйонів гривень

П'ятниця, 28 серпня 2020, 10:41

На Волині протягом січня-липня 2020 року сплачено 48,9 мільйона гривень рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів.

Оскільки 37 відсотків від сплаченої рентної плати зараховується до місцевих бюджетів, керівники територіальних громад повинні пильнувати, щоб використання лісових ресурсів на території громади відбувалося з дотриманням вимог чинного законодавства, – інформує ГУ ДПС у Волинській області. 

Традиційно, що додаткові надходження від рентної плати громади отримують за підсумками ягідно-грибного сезону. Тож не менш важливо, щоб заготівля другорядної лісової продукції – ягід, грибів та лікарських рослин – теж відбувалася у правовому полі. 

Нагадаємо, що платники, об’єкт оподаткування, ставки, порядок обчислення і сплати рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів (далі – рентна плата) визначені статтями 256, 257 та 258 Податкового кодексу України. Зокрема, платниками рентної плати є лісокористувачі, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціальних дозволів (лісорубних або лісових квитків) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п. 256.1 ст. 256 Кодексу).

Водночас умови спеціального використання лісових ресурсів визначено Порядком спеціального використання лісових ресурсів та Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», із змінами та доповненнями, згідно з якими спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється на підставі лісорубного або лісового квитків.

Відповідно до абзацу другого п. 257.5 ст. 257 Кодексу лісокористувачі щокварталу складають податкову декларацію з рентної плати та сплачують рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в отриманих лісорубних квитках (спеціальних дозволах), протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації, виданих у відповідному календарному році, крім сум, сплачених згідно з підпунктами «а» і «б» п.п. 256.11.6  п. 256.11 ст. 256 Кодексу, а саме:

а) лісокористувачами, якими до отримання лісорубних та лісових квитків рентна плата вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають: фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;

лісокористувачами (крім фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума рентної плати в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується рентна плата;

б) лісокористувачами з іншої області, які сплачують рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.

Платники рентної плати перераховують суми рентної плати на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України, із змінами, внесеними Законом України від 22 листопада 2018 року № 2621-VIIІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», а саме:

  • 37 відсотків рентної плати – до загального фонду державного бюджету;
  • 37 відсотків рентної плати – до загального фонду місцевих бюджетів;
  • 26 відсотків рентної плати – до спеціального фонду державного бюджету.

Платники рентної плати обчислюють суму рентної плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2016 року № 927 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31 травня 2017 року № 545).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20:00
16:00
10:17
27 жовтня 2020