Поділитись:

Третина українських заробітчан хоче "вкорінитися" в Польщі, – дослідження

Неділя, 23 серпня 2020, 20:02

Настрої українських трудових мігрантів в Польщі все більше демонструють тенденцію до асиміляції і залучення до переїзду як мінімум одного члена сім'ї. У зв'язку з цим потік коштів, що переказуватимуться мігрантами в Україну, буде прогнозовано зменшуватися.

Про це заявляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дослідження Національного банку Польщі.

За останні п'ять років відсоток іммігрантів з України, які заявили про своє бажання залишитися в Польщі на більш тривалий або навіть постійний термін, значно збільшився. Більше половини іммігрантів в Польщі прагнуть перевести як мінімум одного члена сім'ї.

Згідно з даними Нацбанку Польщі в 2015 році, переважна більшість українців (80 %) планували своє перебування в Польщі терміном до одного року. Однак в 2020 році більшість (52 %) планують залишитися на термін більше 3 років.

Окрім того, простежується стрімке зростання попиту на вакансії для сімейних пар. Відповідно до соцдослідження Gremi Personal, близько 15 % респондентів планують переїжджати до Польщі з сім'ями. При цьому кожен третій (31 %) українець, що працює в Польщі, має плани, які стосуються безпосередньо асиміляції в Польщі: отримання дозволу на постійне проживання / громадянство, перевезення сім'ї, придбання нерухомості або відкриття
бізнесу.

«Нинішня ситуація нагадує тенденцію з польськими мігрантами в Західну Європу після вступу Польщі до Європейського Союзу. Поки човникова міграція все ще була активною, але з роками частка поляків, які бажають залишитися за кордоном (особливо в Британії) на більш тривалий термін, стрімко збільшувалася. Однак щодо міграції польських громадян всередині Європейського Союзу – це не така проблема, як у випадку імміграції з України до Польщі, зважаючи на жорсткіші імміграційні правила для українців.

Простими словами, якщо українці зважаться на постійний переїзд з сім'єю і пройдуть всі офіційні процедури, дуже малоймовірно, що вони повернуться на Батьківщину», – розповів генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.

Так само важливо, що «соціальний пакет» від польського уряду мотивує українців, які мають ВНЖ в Польщі з доступом до ринку праці, залишитися в Польщі на тривалий термін і перевести сім'ю. З 2019 року українці можуть щомісяця отримувати 500 злотих (близько 3600 грн) допомоги на кожну дитину в рамках програми «Сім'я 500+». Щорічно до нового навчального року українські сім'ї можуть розраховувати на 300 злотих на дитину-школяра за програмою «Добрий старт 300+» для збору в школу. Крім того, з 1 серпня 2020 року для українців доступний туристичний бон, покликаний підтримати сімейний відпочинок і внутрішній туризм в Польщі в зв'язку з пандемією. Також польський уряд підтримує незаможні українські сім'ї харчовими наборами до свят, виплатами соціальних стипендії для студентів з сімей з невисоким доходом, а ті українці, що працюють в Польщі офіційно, у подальшому можуть розраховувати на польську пенсію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 жовтня 2020
19 жовтня 2020
15 жовтня 2020
09 жовтня 2020
07 жовтня 2020
05 жовтня 2020
01 жовтня 2020
30 вересня 2020
26 вересня 2020
23 вересня 2020
22 вересня 2020
12:00