Поділитись:

Як на Волині малозабезпеченим сім’ям отримати допомогу

Понеділок, 17 серпня 2020, 17:14

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», малозабезпечена сім’я – сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Прожитковий мінімум для сім’ї – це визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – обчислений у середньому за
місяць дохід усіх членів сім’ї, одержаний ними протягом шести місяців.

При цьому до середньомісячного сукупного доходу сім’ї не враховується допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, під час здійснення зазначених заходів, а також інші доходи, визначені Кабінетом Міністрів України.

Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України. Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом. Державна соціальна допомога призначається на шість місяців. Одиноким особам, визнаним за результатами медико-соціальної експертизи непрацездатними, які не мають інших джерел до існування, державна соціальна допомога може бути призначена на строк визнання особи непрацездатною. Одиноким особам, які досягли 65-річного віку і не мають інших джерел до існування, державна соціальна допомога може бути призначена довічно.

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

У сільській місцевості заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймають виконавчі органи сільських і селищних рад та здійснюють їх передачу відповідним органам соціального захисту населення. Зазначені виконавчі органи можуть визначати уповноважену особу для прийняття документів.

Для отримання допомоги потрібно подати заяву, де дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:

1. Документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;
2. Довідка про слад сім’ї;
3. Декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи члена сім’ї);
4. Довідка про наявність та розмір земельної частки (паю);
5. Довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (якщо є така особа в складі членів родини).

Потрібно зазначити, що в декларацію не включається державна соціальна допомога, призначена відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім’ї аліменти.

Рішення про призначення соціальної допомоги або про відмову в її наданні приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів.

У разі ухвалення рішення про відмову в наданні соціальної допомоги орган праці та соціального захисту населення письмово повідомляє про це уповноваженого представника сім’ї із зазначенням підстав відмови та порядок оскарження рішення.

Контакти центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Волині:

  • Регіональний центр з надання БВПД у Волинській області (м. Луцьк, вул. Шопена, 22, телефон / факс: (0332) 78-79-96 / (0332)78-79-95, e-mail: [email protected]);
  • Луцький місцевий центр з надання БВПД (м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, телефон / факс: (0332) 77-07-17, e-mail: [email protected]);
  • Володимир-Волинський місцевий центр з надання БВПД (м. Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, телефон / факс: (03342) 3-80-11, (03342) 3-80-16, e-mail: [email protected]);
  • Ковельський місцевий центр з надання БВПД (м. Ковель, вул. Степана Бандери,5, телефон / факс: (03352) 5-30-63, e-mail: [email protected]).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 жовтня 2020
27 жовтня 2020
15:40
26 жовтня 2020