Поділитись:

Як на Волині достроково припинити режим самоізоляції (відео)

П'ятниця, 31 липня 2020, 09:20

Експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляють, що ризик поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов’язаний зі скупченням людей. Збудник коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, перебувають вони у воді чи перебувають на суші.

Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися, – наголошують у Волинському обласному лабораторному центрі. 

Захиститися від коронавірусу SARS-CoV-2 допоможе: дистанціювання, регулярне миття рук з милом або оброблення їх антисептиком із вмістом спирту, дотримання правил респіраторної гігієни.

Експерти ВООЗ та CDC повідомляють про відсутність доказів поширення збудника COVID-19 через воду в басейнах, джакузі, СПА-центрах тощо. Дезінфікуючі засоби для очищення згубно на нього впливають.

Щодо відпочинку за кордоном: за кількістю активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення країни поділяються на зони «зелену» та «червону». Згідно з даними МОЗ, в Україні 69,2 активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення. Україна в «червоній» зоні.  

У «зеленій зоні» – популярні туристичні напрямки Туреччина та Єгипет. А також Чехія, Греція, Польща, Хорватія, Італія Швейцарія, Австрія, Кіпр, Словенія, Словаччина, Угорщина, Грузія.  

Для осіб, які прибувають з країн «червоної» зони, обов’язкова 14-денна обсервація або самоізоляція. Припинити режим самоізоляції можна, зробивши ПЛР-тест на COVID-19 та отримавши негативний результат.

Волинський обласний лабораторний центр пройшов верифікацію (відповідно до встановленої процедури Міністерством охорони здоров’я України), та проводить ПЛР-тестування  для осіб, котрі вибувають та прибувають з-за кордону задля дострокового припинення самоізоляції в зв’язку з перетином державного кордону та має доступ до системи внесення результатів у межах електронного сервісу «Дій вдома».

Оформлення документації здійснюється фахівцями обласного лабораторного центру (за адресою: м. Луцьк,  проспект Волі, 55) щоденно, крім вихідних днів,  з 8:30 до 17:00 год, перерва на обід з 13:00 до 14:00 год., тел..(0332) 75 77 80.

Вартість одного дослідження на  визначення  корона вірусу  SARS-CoV-2 методом ПЛР – 976,82 грн, забір матеріалу – 91,85 грн.  Результат дослідження  видається наступного дня  замовнику, або на вказану електронну адресу.

Одночасно наголошують: особам з проявами захворювання та тим, хто підлягає плановій госпіталізації, відбір зразків матеріалів для тестування організовує лікуючий лікар, який направляє на госпіталізацію або безпосередньо в закладі охорони здоров’я, або через направлення мобільної бригади за місцем перебування пацієнта. Тестування на наявність коронавірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР цим категоріям осіб проводяться безкоштовно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:00
11 серпня 2020
12:06