Поділитись:

Пітони, мавпа, павуки: які екзотичні тварини живуть у квартирах Луцька

Субота, 25 липня 2020, 20:00

Фото ілюстративне

Пітони, мавпа, павуки-птахоїди, страуси, ящірки – це ще не повний список екзотичних тварин, які живуть у помешканнях лучан. Власники таких домашніх улюбленців не гуляють з ними на вулиці, не виставляють фото у соцмережі. Для невеличкого Луцька та ж сама мавпа – це дивина. Чого не скажеш, наприклад, про Київ: там такої екзотики у рази більше. Та людям звичніше.

Звичайно, частіше у домівках лучан ми бачимо котиків, собак, шиншил, морських свинок, хом’яків. 

Оксана Кардаш-Лис розповідає, що у вдома у неї звичайні тварини, але їх багато – три собаки і морська свинка. Проте колись у них удома жив горобець  і голуб.

–  Жовторотик такий впав  з дерева. Забрали його додому, годували вареним яйцем, мух ловила для нього по всій хаті, вчила літати. Потім він собі полетів», –  розповідає Оксана.

А от історія із голубом просто вражає. На очах жінки ї її доньки хлопці перебили йому крило. Дівчинка розплакалася, тому жінка мусила забрати птаха додому. Каже, що вчить дитину любити природу власним прикладом.

"Як я могла його не взяти? Якщо вчиш дитину любити природу, то дитина на тебе дивиться. Потрібно було його врятувати. Голуба назвали Гугл. Ласкаво – Гуля. Він був такий кумедний", – каже жінка.

У домі Гугл прожив рік. І коли крило зрослося, його випустили на волю. Проте вдячна пташка роками прилітала до оселі, у якій йому дали друге життя: навідувався спочатку з дружиною, як переповіла Оксана, потім – з дітьми. Жартували, що увесь його рід потрібно буде годувати. Гугл впізнавав своїх рятувальників навіть на вулиці.

Оксана брала на перетримку і черепаху, від якої  відмовилися господарі. Це була болотна черепаха і тримати її в тазику удома не стали. Черепаха перезимувала і її також відпустили на волю.

Тротила><span class=Тротила

Були і равлики..><span class=Були і равлики..

"Я ніколи не думала, що вони так швидко бігають. Черепаха у наших собак крала ковбасу чи м'ясо і тікала світ за очі", – пригадує. 

Оксана каже, що кожна тварина цікава по-своєму. 

"Ну, тримає людина трьох собак, здавалося б. Нічого ніби цікавого. Але "заправляє" цією міні-бандою маленька морська свинка Чуба. Вона страшенно компанійська і інколи не можна без сміху дивитися, як вона бігає по подвір'ю за собаками, аби поспілкуватися з ними. Собаки абсолютно різні за походженням, віком та характером", – розповідає Оксана.

Чуба і йорк><span class=Чуба і йорк

Оксана Кардаш-Лис з домашніми улюбленцями><span class=Оксана Кардаш-Лис з домашніми улюбленцями

 

У багатьох лучан удома живуть равлики. Зазвичай це Ахатіни – гігантські африканські равлики.

Саме такий живе у лучанки Олесі Бурчинської уже 5 років. Каже, що незважаючи на те, що вони гермафродити, вирішили, що то – дівчинка, і назвали її Лора. Таке чудо придбали у Чернівцях за 100 грн, коли воно було 10 см. Тепер ракушка Ахатіни 15 см, а сама вона завдовжки 22 см.

Лора><span class=Лора

Як розповідає власниця, вона дуже вередлива: їсть лише домашні свіжі огірки. Ахатіні не подобаються магазинні та вона не їсть заморожені.

«Коли вона голодна і їй немає що їсти, наприклад, взимку, то вона засинає на 1,5 місяці. Але якщо її вчасно не розбудити, то вона може всередині засохнути. Будимо Ахатіну під водичку і обов’язково з їжею: прикормки, шкаралупка з курячих яєць. В принципі, вода має бути постійно. Вона ще може гризнути два рази моркву чи яблучко, а потім знов засинає і чекає на свої огірки», – розповідає Олеся.

Жінка у захваті від Ахатіни. Каже, що це неперевершений зволожуючи й і генеруючий засіб для обличчя. Коли є ранки – заживляє.

«Але перед тим,  як її садити на обличчя, Ахатіну потрібно погодувати. Спочатку я цього не знала. І вона вкусила мене за носа. Зуби в неї, як терочка, на дотик, як наждачний папір. Це було не стільки боляче, як несподівано, і відірвати її від себе не могла», – пригадує кумедну історію жінка.

Равлик живе у контейнері та виходить «погуляти» у ванну.

Як розповіли журналістам «Конкурента» продавці зоомагазинів, у Луцьку є екзотичні тварини, адже їхні власники замовляють для них корм.

«У нас купують маленьких мишок для пітонів. Як відомо, ті не їдять дорослих. Замовляють тарганів для ящірок. Також у місті є кілька екзотичних павуків», – розповідає продавчиня зоомагазину у центрі.

В іншому магазині нам розповіли, що у Луцьку є навіть мавпа. Стверджують, що такі тварини знаходяться у належних умовах, за ними доглядають та піклуються.

«Якщо це сова, то для неї виділяють цілу кімнату, якщо пітон – просторий тераріум. Але яка б це не була тваринка, її потрібно просто любити», – каже власниця одного із зоомагазинів.

На жаль, нам не вдалося зв’язатися з власниками цих тварин, адже ті бояться «неприємностей».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 серпня 2020
16:58
25 липня 2020
01 червня 2020
05 лютого 2020
07 січня 2020
17 червня 2019
18 травня 2019
23 квітня 2019
16 квітня 2019
23 березня 2019
19 березня 2019
27 лютого 2019
19 лютого 2019
18 лютого 2019