Поділитись:

Гроші не важливі, коли йдеться про безпеку та життя людей, – Тарас Шкітер (фото)

Субота, 11 липня 2020, 10:00

Доцільність встановлення відеокамер зовнішнього спостереження в Луцьку задля безпеки громадян не викликає сумнівів. Позитивний досвід у цьому напрямку показують інші міста України.

Таку думку 10 липня в рамках круглого столу, який організував Громадський Рух «СВІДОМІ», висловив співзасновник Руху, директор ІА «Конкурент» Тарас Шкітер.

Він зауважив, що «СВІДОМІ» вже давно працюють у цьому напрямку. Наприклад, засновник Руху Андрій Покровський виділяв пів мільйона гривень на добудову ситуаційного центру для поліції та неодноразово лобіював доцільність впровадження системи «Безпечне місто» у сесійній залі як депутат міської ради.

Тарас Шкітер навів приклад Києва, де з 1 червня запустили систему автофіксації порушень ПДР. За допомогою встановлених камер вимірюється швидкісний режим руху на дорогах і у випадку виявлення правопорушення камери автоматично його фіксують. Уже в перші дні роботи камери показали свою ефективність. За даними пресслужби МВС у Києві, за перші п’ять днів роботи камери у столиці зафіксували 200 тисяч порушень, а за місяць роботи порушення швидкісного режиму зменшилась у 4 рази.

«Зрозуміло, що встановлення камер є дороговартісним, але, на мою думку, гроші не є важливими, коли йдеться про безпеку та життя людей. В майбутньому передбачається, що камери фіксуватимуть не лише порушення швидкісного режиму, але і проїзд на червоний сигнал світлофора; порушення розмітки; перетин суцільної смуги; порушення правил паркування; рух смугою громадського транспорту. Також важливо зауважити, що сьогодні у Верховній Раді є законопроєкт, яким передбачено, що 50 % коштів від сплати штрафів за правопорушення, які фіксуватимуться за допомогою камер, будуть надходити до місцевих бюджетів», – зауважив Тарас Шкітер.

Довідково:

Учасниками круглого столу стали:

  • Михайло Наход – співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ», політолог, кандидат наук з державного управління;
  • Тарас Шкітер – директор ІА «Конкурент» , співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ»;
  • Валентин Хаймик – юрист, координатор проєктів Громадянського Руху «СВІДОМІ»;
  • Юлія Сиротинська – директор департаменту муніципальної варти Луцької міської ради;
  • Віталій Ковальчук – начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП у Волинській області;
  • Сергій Шараєвський – громадський діяч, режисер;
  • Андрій Крутень – начальник управління патрульної поліції м. Луцьк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 листопада 2020
14:15
25 жовтня 2020
10:01
23 жовтня 2020
22 жовтня 2020
10:20
20 жовтня 2020
16 жовтня 2020
12 жовтня 2020
19:30
08 жовтня 2020
19:00
05 жовтня 2020
22 вересня 2020
19:30
16:31