Поділитись:

Як у Луцьку дають нове життя Старому місту (фото)

П'ятниця, 10 липня 2020, 12:50

У Луцьку триває робота над реалізацією унікального проєкту «Нове життя Старого міста», який передбачає ремонт підвалів, фасаду монастиря єзуїтів, башти Чарторийських з оборонним муром, а також благоустрій прилеглих територій.

Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці перший заступник міського голови Григорій Недопад. 

«Вже зараз історичні пам’ятки справляють неабияке враження, а по завершенні робіт територія стане привабливою туристичною родзинкою, яка порадує лучан і гостей міста великою кількістю історичних атракцій і стане частиною масштабного історико-культурного комплексу, що об’єднає замок Любарта, Старе місто і реконструйовану Замкову площу», – зазначив він.

Із його слів, зараз реконструкція південно-західного фасаду монастиря єзуїтів перебуває на завершальній стадії. Також відновлено стіни Башти Чарторийських, тривають археологічні дослідження у нещодавно виявлених підвалах, про які раніше нічого не було відомо. Завершилися основні роботи по будівництву входу в підвали. Відновлено частину оборонної стіни, до археологічних досліджень підготовлено фундаменти. Ведуться складні роботи з відновлення і укріплення частини оборонної стіни з готичним орнаментом. Здійснено реконструкцію внутрішнього і зовнішнього дворів, на завершальному етапі перебуває реконструкція підвалів монастиря єзуїтів.

Як пояснив він, реалізація проєкту стала можливою завдяки участі у Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 «Нове життя Старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12:06
09:12
02 червня 2023
11:51
01 червня 2023
18:46