Поділитись:

Ліквідація кафедри національної безпеки в СНУ: студенти і викладачі вимагають скасувати рішення

Середа, 03 червня 2020, 12:33

Студенти Східноєвропейського університету імені Лесі України заявили про протест проти ліквідації кафедри національної безпеки.

Звернення у мережі фейсбук опублікував студент вишу Влад Крижук.

Студенти факультету спеціальностей "Державна безпека" та "Кібербезпека" написали звернення на ім'я ректора СНУ, в якому вимагають зупинити рішення Вченої ради університету про ліквідацію кафедри національної безпеки.

Нагадаємо: у Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки ліквідували кафедру національної безпеки. Проте колектив кафедри не згідний з таким рішенням, мовляв, його ухвалили без обговорення причин та можливих наслідків керівництвом факультету та університету з колективом кафедри.

"Вважаємо, що прийняте рішення ігнорує наші права та інтереси, оскільки було прийнято поза відомом студентів, викладачів і завідувача кафедрою в умовах обмежень діяльності, спричиненим карантином... Висловлюємо недовіру діям декана Факультету історії, політології та національної безпеки Ярошу Ярославу Богдановичу за одноосібне рішення, яке суперечить нашим інтересам", – йдеться у зверненні.

Звернення ухвалили на загальних зборах студентів – його підтримали 54 особи.

Своєю чергою колектив кафедри національної безпеки також висловив категоричну незгоду щодо рішення про ліквідацію кафедри. Про це йдеться у зверненні викладачів кафедри на ім'я ректора Анатолія Цьося, опублікованому у фейсбуці.

"Це рішення прийнято всупереч принципам діяльності Університету, що закріплені у статті 4.3. Статуту Університету, а саме: поваги гідності та прав людини; самоврядування та автономії; розмежування повноважень та відповідальності органів управління та структурних підрозділів. При його прийнятті проігноровано законні права та інтереси викладачів і студентів, воно спрямоване на шкоду інтересам факультету і Університету загалом.

Ми вважаємо, що декан факультету історії, політології та національної безпеки Ярош Я. Б. перевищив повноваження ініціюючи рішення про ліквідацію кафедри національної безпеки без широкого публічного обговорення з колективом кафедри та факультету.

Нас обурює той факт, що цим рішення повністю ліквідовується кафедра національної безпеки, в той час як інші кафедри факультету проходять процедуру реорганізації. Окрім того, на нашу думку, це рішення не полегшить, а лише ускладнить процедури акредитації спеціальностей "Кібербезпека" та "Державна безпека" в Університеті у майбутньому", – зазначається у зверненні.

Тож колектив кафедри вимагає скасувати рішення Вченої ради про ліквідацію кафедри національної безпеки як "необґрунтоване та безпідставне".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 липня 2020
04 липня 2020
12:00
01 липня 2020
24 червня 2020
15:52
16 червня 2020
15 червня 2020
10 червня 2020
05 червня 2020
04 червня 2020
03 червня 2020
31 травня 2020
29 травня 2020
13 травня 2020
12 травня 2020
10 травня 2020