Поділитись:

Від 500 до 3 тисяч гривень: де у Луцьку можна зробити тест на коронавірус

П'ятниця, 22 травня 2020, 09:04

Люди без симптомів коронавірусної хвороби не можуть безплатно пройти ПЛР-тест на COVID-19. Проте лучани мають можливість зробити їх у приватних лабораторіях міста.

На сьогодні доступні експрес-тести та ПЛР-тестування. Проте вже незабаром обіцяють масове ІФА-тестування на антитіла на основі імуноферментного аналізу. Що це за аналізи, скільки вартують та де їх можна зробити в Луцьку, поцікавився ІА «Конкурент».

Медична лабораторія «Ескулаб» у Луцьку виконує дослідження на COVID-19. методом ПЛР. Вартість – 2125 грн, де 25 грн береться за забір біологічного матеріалу. Для виконання аналізу використовується матеріал, відібраний мазком з носоглотки і ротоглотки. Термін виконання – 4-5 робочих днів. Експрес-тест вартує 630 грн, 30 з яких – забір венозної крові. Забір на дослідження проводиться виключно за попереднім записом.

В українсько-німецькій лабораторії ПЛР-тест дещо дорожчий – 2950 грн. На результати чекати близько десяти днів. І в лабораторії радять робити тест по понеділках, адже саме у цей день матеріали відправляються у Німеччину.  Експрес-тест тут коштує 480 грн, він готовий уже через кілька годин. А тест на імуноглобулін – 510 грн.  

У клініці «Гемо медика» за швидкий тест на антитіла лучанам доведеться заплатити 650 грн. Лабораторний аналіз, який дає вже не тільки показник наявності чи відсутності перенесеного захворювання, а й кількісний результат та покаже на скільки імунітет стійкий до інфекції, вартує 500 грн. Результат такого аналізу буде готовий впродовж 2 днів. Матеріал для тестування в обох випадках береться шляхом забору венозної крові. Також у клініці є можливість здійснити забір крові для тестування обома способами вдома.

«Сінево» поки що не проводить тестування на COVID-19.

Придбати швидкий тест на коронавірус можна чи не у кожній аптеці Луцька. Вартує він 490 грн.

Тест-системи використовують лише у лабораторіях. А експрес-тести можуть проводити будь-які лікарні. Перший вид тестування вважають більш точним, оскільки він працює з ДНК за допомогою Полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Другий вид виявляє лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працює з антитілами – це білкові сполуки, які виробляє організм у відповідь на вірус.

Абсолютно безкоштовно проводиться тестування у Волинському обласному лабораторному центрі. Як наголосила медичний директор Волинської обласної інфекційної лікарні Любов Серба, тестують тут пацієнтів з клінічними  ознаками коронавірусу, пневмоніями і осіб, які контактували з тими, в кого підтверджені випадки. Але останніх обстежують на чотирнадцятий день після контакту. Також обстеженню підлягають ті пацієнти, які потребують планової госпіталізації. Лікарка зазначає, що таке обстеження мало би проводитися і для  груп ризику. Це – медики, які контактують з пацієнтами, працівники лабораторій, паталогоанатомічних бюро, працівники нацполіції.

«Є наказ МОЗ, який визначає порядок проведення ПЛР і визначає порядок обстеження. Насамперед пацієнт зв’язується із своїм сімейним лікарем і той вже визначає, чи потрібно пройти обстеження, і якщо так, то яке саме. Ми маємо можливість проводити кілька видів тестувань: це швидкі тести, якими проводиться скринінгове обстеження, другий - це золотий стандарт – ПЛР. Сподіваюся, що будемо мати можливість проводити імуноферментний аналіз. Тобто цими дослідженнями можна буде виявляти антитіла людини, яка хворіє чи вже перехворіла», – розповідає Любов Серба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 жовтня 2020
07 жовтня 2020
03 жовтня 2020
13 вересня 2020
09 вересня 2020
08 серпня 2020
08 липня 2020
03 липня 2020
25 червня 2020
20 червня 2020
05 червня 2020
10:33
03 червня 2020
02 червня 2020
10:18