Поділитись:

«Дорослі свинячать, а дітям прибирати», – Кватирко просить волинян не нести сміття у ліс

П'ятниця, 17 квітня 2020, 11:50
«Дорослі свинячать, а дітям прибирати», – Кватирко просить волинян не нести сміття у ліс

Начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко звернувся до всіх волинян та керівників громад із закликом не перетворювати ліс у смітник.

Своє проханням він розмістив на сторінці у фейсбуці. 

«На початку квітня від Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства відправили листи на ОТГ області. У листі просимо звернути увагу питання упорядкування сміттєзвалищ та посилити роботу з населенням щодо поводження із твердими побутовими відходами. Ліси перетворюються на сміттєві полігони. Працівникам волинських лісгоспів приходиться прибирати не менше 100-120 гектарів лісів кожного року. Хаотичні звалища розповзлися практично по всій території державного лісового фонду, але, як правило, розташовані поблизу населених пунктів. Найбільш болючим для мене є бачити, як узбіччя доріг, ліси, майданчики прибирають діти. Дорослі свинячать, а дітям прибирати», – написав Олександр Кватирко. 

«Дорослі свинячать, а дітям прибирати», – Кватирко просить волинян не нести сміття у ліс

Він зауважив, що проблема не вирішиться прибиранням і звинуваченням у засміченості місцевих жителів. Треба разом вирішувати питання щодо полігонів для твердих побутових відходів в області. Аджде люди часто викидають сміття хаотично саме через відсутність на їхній території таких полігонів.

«Дорослі свинячать, а дітям прибирати», – Кватирко просить волинян не нести сміття у ліс

«Відповідей на наш лист від громад або не було, або були дуже несподівані. Окремі керівники громад прислали нам у відповідь: «Приберіть сміття у лісі». Сміття – гостра соціальна тема. Це одна із складових децентралізації. Люди мають розібратись із відходами життєдіяльності та господарювання. Органи місцевого самоврядування мають розуміти важливість цієї проблеми. Працівники підрозділів лісової охорони ще жодної весни так багато робочого часу не проводили на гасінні пожеж. У нас 5 клас пожежної безпеки. Зараз, коли є не найкращі часи для економіки, коли в країні діють посилені протиепідемічні заходи, працівникам лісової охорони треба знов ставати за прибирання. Прибирати будемо при першій можливості вивести людей. Це знову будуть короткострокові заходи. Бачимо тільки один вихід із ситуації – через свідомість. В першу чергу, через свідомість керівників і представників органів місцевого самоврядування. Тому із травня місяця усі соціальні ініціативи і проєкти лісівників будуть реалізовуватись у тих громадах, із якими буде порозуміння і хороша динаміка по прибиранню сміття із лісів та лісових узбіч. Не один раз писав, що ми наражаємо наших дітей на те, щоб їсти пластикові гриби і ягоди. Вважаю, що без органів місцевого самоврядування лісівники це питання не вирішать. А поки на такі стихійні звалища, як на фотографіях, за завтра-післязавтра добре додадуть сміття», – йдеться у дописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів