Поділитись:

Як у Луцьку виготовляють унікальне волокно для «вічних» захисних масок (фото) *

Понеділок, 06 квітня 2020, 16:30

ТОВ «Фіброхем Україна» вже понад два роки виготовляє поліпропіленове волокно (нитку) в Луцьку. 

Компанія націлена на створення продукції, яка необхідна для виготовлення шкарпеток, термобілизни, спортивного одягу тощо. Проте сьогодні, коли у світі лютує коронавірус, підприємство взялося за виробництво дуже цінного матеріалу – антибактеріальної поліпропіленової нитки, з якої можна пошити «вічні» захисні маски та костюми. 

*** 

Заснувала ТОВ «Фіброхем Україна» словацька компанія «Хемосвіт Фіброхем» у 2017 році. Зараз на підприємстві працює близько 40 осіб, очолює його Андрій Ференц

«Наша середня продуктивність – 25 тонн готової продукції щомісяця. В Україні нема жодного іншого підприємства, яке здатне осилити такі об’єми та виробити настільки якісне волокно. 80 % нашої продукції йде на експорт», – зазначив керівник. 

Нещодавно компанія розпочала виробництво антибактеріального поліпропіленового волокна «Prolen SILtex», яке містить у своєму складі іони срібла і чудово підходить для пошиття багаторазових захисних масок та костюмів. 

«Тканину, яку зроблять із цих ниток, можна прати безліч разів, проте вона зберігатиме свої захисні властивості завдяки іонам срібла, які додано у сировину. А завдяки тому, що іони домішано відразу в поліпропіленові гранули, а не нанесено на поверхню матеріалу, захисна речовина залишається у тканині та зберігає антибактеріальну дію на всіх етапах життя волокна», – підкреслив Андрій Ференц. 

Загалом виробництво будь-якого волокна (враховуючи антибактеріальне «Prolen SILtex») відбувається у декілька етапів.

Спочатку сировину (яку виготовляють у Словаччині) текстурують, проводячи теплообробку та розпушування. Це потрібно для того, щоб тканина «дихала» (пропускала крізь себе повітря). 

Далі з розпушеного поліпропілену формують волокна відповідно до того, в якому кінцевому продукті вони будуть використані (у виробництві шкарпеток, білизни, спецодягу тощо). Для цього дві однаково натягнуті нитки з’єднують і паралельно намотують на одну шпулю. 

Наостанок фахівці проводять остаточне змотування та фінальне кручення волокон, створюючи готову продукцію.

***

Незважаючи на посилення карантинних заходів в України, «Фіброхем» продовжує працювати вдень та вночі. Компанія планує нарощувати потужності та шукає партнерів, які зможуть виготовити з унікального волокна тканину та пошити захисні маски. 

«Такі підприємства є і в Луцьку! Зараз ми ведемо з ними відповідні перемовини та сподіваємося на позитивний результат», – каже Андрій Ференц. 

Керівник поки не знає, скільки коштуватимуть «вічні» захисні маски, виготовлені з «фіброхемівського» волокна, проте він переконаний, що ціна на товар буде доступною. 

Українцям залишається чекати та сподіватися, що незабаром на ринку з’являться недорогі багаторазові захисні маски, волокна до яких «народилися» у Луцьку!

ВАЖЛИВЕ! Маски, виготовлені з поліпропіленового волокна, не можна прасувати!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 лютого 2022
06 лютого 2022
23 січня 2022
20 січня 2022
19 січня 2022
16 січня 2022
01 січня 2022
14 грудня 2021
05 грудня 2021
02 грудня 2021
30 листопада 2021
29 листопада 2021
22 листопада 2021
21 листопада 2021
13 листопада 2021