Поділитись:

Допомога: як передавати продукти безпечно

П'ятниця, 03 квітня 2020, 19:31
Допомога: як передавати продукти безпечно

У деяких штатах США є хороша практика, коли супермаркети виділяють окремі години лише для певної категорії відвідувачів – літніх людей. Наприклад, людина може прийти з 10:00 до 12:00 і там буде значно менше покупців, ніж зазвичай. А отже, й менше шансів підхопити вірус.

В Україні такого ще немає, а через відсутність масового тестування ми не можемо знати точну кількість випадків та де саме розповсюджується вірус. Тож наразі людям, старшим 60 років, а також тим, хто має хронічні хвороби, робити покупки в магазинах чи аптеках небезпечно.  Але також погано, коли літні люди закриваються вдома та навіть бояться брати продукти від родичів чи знайомих, щоби не підхопити вірус. Така поведінка не призведе ні до чого хорошого, окрім психічного та фізичного виснаження. Про це розповіла на своїй сторінці у фейсбуці ексочільниця МОЗу Уляна Супрун. 

Усвідомлювати, що ти є в групі ризику, складно. Тому так важливо попіклуватися про своїх близьких. А це означає не лише допомогти їм зменшити контакти з зовнішнім світом. А також підготувати інформаційно. Якщо людина боїться виходити з дому та брати принесену їжу – розкажіть їй про цей алгоритм дій та переконайте, що він убезпечить її від зараження. Вірус живе на поверхнях, але гине після того, як поверхні обробити антисептиком або змити водо з милом.

  • Поставте продукти біля вхідних дверей.
  • Обробіть пакети антисептиком, з вмістом спирту не менше 60% (візьміть антисептик з розпилювачем і просто попшикайте поверню пакету та ручок).
  • Після того, як ваша бабуся чи дідусь забере продукти, нехай також обробить упаковки чи контейнери антисептиком.
  • Як розставить все на місця, слід одразу помити руки з милом, не менше 20 секунд.
  • Всі овочі та фрукти також слід добре вимити перед вживанням. М’ясо та яйця їсти лише добре приготовленими.

Ось ще кілька порад, як добирати слова, щоби переконати близьких краще піклуватися про себе.

  • Говоріть, що ви хвилюєтеся, тому що любите. Обережно згадайте приклади конкретних ситуацій, коли ви хвилювалися за цю людину. Але будьте обережні, щоби не перетнути межу між турботою та звинуваченням.
  • Пропонуйте конкретні речі. Замість того, аби абстрактно говорити про важливість профілактики, пропонуйте допомогу у вигляді конкретних пропозицій: замовити доставку продуктів, принести ліки, підібрати цікаву книжку.
  • Добирайте правильний час для розмови. Підгадайте час, щоби всі були в доброму гуморі.
  • Залучіть до спілкування людину, якій ваші близькі дуже довіряють. Якщо у ваших батьків або бабусь чи дідусів є проблеми з тим, аби сприймати ваші поради серйозно, зверніться за допомогою до їхнього оточення. Можливо, вони мають інших членів сім’ї або друзів, до яких дослухаються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 квітня 2024
16 квітня 2024
15 квітня 2024
08 квітня 2024
07 квітня 2024
05 квітня 2024
04 квітня 2024
01 квітня 2024