Поділитись:

Луцькрада збереться, щоб погодити історичні межі міста

Середа, 04 березня 2020, 16:00

У Луцьку 5 березня заплановане позачергове засідання міської ради.

На розгляд виносять питання «Про погодження меж історичних ареалів, які визначені в проєктно-вишукувальній документації “Історико-архітектурний опорний план з визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини та меж і режимів використання історичних ареалів м. Луцька Волинської області”».

У чому важливість документу «Конкуренту» розповів заступник начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Андрій Маруняк.

«Важливість цього документу в тому, що згідно з нормативних актів Луцьк внесений до переліку історичних міст. Якщо місто внесене до такого переліку, воно мусить розробити опорний план. Якщо цього не станеться, то фактично воно не повинне видавати жодних дозвільних документів на будівництво. Тобто, зробити план – це обов’язок», – пояснив Андрій Маруняк.

Окрім цього нині у міській працюють над змінами до Генерального плану міста, а внести їх, не маючи опорного плану, не можливо. На ці роботи вже витрачені і кошти, і час. Тож затягування затвердження Генерального плану може вилитися у ще більші витрати і часові рамки. Адже попереду виборчий період. Тобто, пояснює Андрій Маруняк, є загроза затягування процесу.

Затвердження на сесії згаданого опорного плану є вимогою Міністерства культури, який погоджує документ. Посадовець каже, що згадуваний документ – це справжня наукова робота, яка окреслює межі пам’яток, археологічні шари, історичні ареали тощо і розробляється згідно з вимог будівельної документації.  

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 квітня 2020
03 квітня 2020
12:07
09:40