Поділитись:

У Луцьку зареєстрували два випадки скарлатини

Четвер, 16 січня 2020, 08:40

За два тижні поточного року уже зареєстровано два випадки скарлатини у Луцьку. 

Про це повідомляє ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України». 

Згідно аналізу статистичної звітності, у 2019 році в області зареєстровано 446 випадків скарлатини, 99,6 % захворілих – діти до 17 років, з них понад 50 % становлять діти, котрі відвідують дитячі організовані колективи. Захворюваність реєструвалась у всіх районах, проте найвищі показники в Луцькому, Камінь-Каширському районах та м.Луцьку. 

Для даного захворювання характерна осінньо-зимова сезонність. Джерелом інфекції є хвора людина або носій стрептококів. Скарлатиною можна заразитися повітряно-крапельним шляхом, а також через іграшки та побутові предмети.

Довідково: 

Скарлатина – це одна із поширених дитячих некерованих інфекцій. Збудником є ß-гемолітичним стрептококом групи А, який викликає симптоми загальної інтоксикації (підвищення температури тіла, головний біль, загальна слабкість), ангіну та характерний висип на шкірі.

Висипання з’являється на 1-2 день хвороби та сконцентровані на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і боковій поверхні шиї, боковій поверхні тулуба, животі. Чистий носогубний трикутник  є характерною ознакою інфекції.

Спочатку на язиці з’являється білий наліт, проте за 4-5 днів він поступово зникає і язик набуває яскраво-малинового кольору з набряклими сосочками.

Лікування хвороби обов’язково включає курс антибіотиків, оскільки даний стрептокок може уражати нирки, суглоби, мигдалики. Пацієнти з тяжкими формами скарлатини, з ускладненнями та за епідемічними показами рекомендована госпіталізація.

Профілактика

Щеплення від скарлатини немає, проте перехворівши одного разу, людина стає практично невразливою перед інфекцією – формується пожиттєвий імунітет.

Щоб уникнути зараження варто дотримуватися простих правил гігієни:

  • провітрюйте приміщення
  •  гуляйте на свіжому повітрі
  •  уникайте контакту з хворими людьми
  •  мийте руки після вулиці та перед їжею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 квітня 2020
17:05
13:14
01 квітня 2020