Поділитись:

У Луцьку відбувся бал для дітей та молоді з інвалідністю (фото)

П'ятниця, 22 листопада 2019, 20:10

У Луцьку вдруге відбувся «Осінній бал» для дітей та молоді з інвалідністю. На паркет із дивовижними танцями вийшли 137 учасників, які розчулювали, захоплювати та змушували пишатися усіх присутніх.

Дійство, яке зібрало чималу аудиторію на «Арені спорт», що в Аdrenalin City, відбулося 22 листопада.

Цього року участь у заході взяли громадські організації «Сильні діти», «Повір у себе», «Янголята», батьків дітей із Синдромом Дауна, «Кольорова капустинка», «Джерело життя» та Луцький навчально-реабілітаційний центр. Також долучилися ГО «Агапе Україна», «Інклюзивні студії», «Кольори веселки», «Асоціація осіб із інвалідністю «Добродія в дії» та інші.

Координаторка «Осіннього балу» Галина Цимбал нагадала, що вперше такий бал відбувся у 2018 році, який ініціював колишній голова Волинської ОДА.


Галина Цимбал поряд із заступником голови ОДА Світланою Мишковець

«Вперше ми провели такий захід рік тому у вересні. Це було із доброї волі тодішнього голови ОДА Олександра Савченка. Дуже вдячна йому за те, що дав старт ініціативі. Цього року ми з громадськими організаціями, коли почали спілкування, то виникла думка: «А чому б не спробувати?». Звичайно, ми сумнівалися, адже не було великої підтримки, стабільної ситуації в державі. Це було складно, але, дякувати Богу, що в цей день ми тут, і можемо бачити цих чудових людей», – розповіла Галина Цимбал.

Також вона розповіла, що особисто для неї значить цей захід.

«Для мене цей бал – це можливість показати іншим, що люди з інвалідністю є цінні в Божих очах і для кожного з нас. Хочеться, щоб інші побачили людей з інвалідністю такими, які вони є – не через призму проблем зі здоров’ям, а з тим, що в них усередині», – зізналася координаторка балу.

Відчути себе справжніми принцами та принцесами допомагали ведучі Вікторія Поліщук та лідер гурту «Чорні черешні» Юрій Поліщук, які були в образах короля та королеви.

Один за одним колективи показували свою майстерність на паркеті. Хтось танцював вальс, хтось – французький менует, а хтось – пристрасне танго.

Варто зауважити, що партерами людям з інвалідністю стали не лише батьки, але й військовослужбовці Національної Гвардії України, місцеві депутати та представники ЗМІ.

Депутатка Луцької міської ради Алла Надточій опісля танцю зізналася, що у її колективі танець вдався та розповіла, якою була підготовка до балу.

«Процес підготовки був дуже цікавий. Найважчим і трепетним був перший день, коли ми зустрілися. Це тому, що вони особливі люди і ми не завжди маємо досвід спілкування з ними, а особливо ще й танцю. Ми змогли здружитися і почати танцювати. Надалі під час репетицій ми побачили, наскільки їм важливо, щоб ми були присутні. Я старалася жодної репетиції не пропустити, адже для них це щоразу була величезна подія. Ми мали багато курйозних ситуацій, коли нас веселив наш хореограф Олександр чи коли хтось запізнювався», – з усмішкою пригадала депутатка.

Та додала, що люди з інвалідністю є такими як усі, а такі заходи здатні зближувати людей.

«Ми готувалися 2 місці двічі на тиждень. Все вдалося, по-іншому не могло бути. Ця подія ще раз показує, що ці люди потребують нашої уваги і підтримки», – зауважила Алла Надточій.

Опісля виступів колективів на сцені вручили подяки усім, хто зголосився у проведенні «Осіннього балу-2019». А опісля цього, усі присутні могли разом із відомим волинським хореографом Олександром Кашевським.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 липня 2020
07 липня 2020
06 липня 2020