Поділитись:

Вірити лікарю чи молитві: в ПЦУ дали пораду

П'ятниця, 27 вересня 2019, 19:32

Здоров’я – це неоціненний скарб. Під час того, як людина хворіє, вона пізнає свою слабкість і шукає міцної духовної опори. Через молитву людина звертається до Господа, який є джерелом сили та зміцнює у боротьбі з хворобою. Бог діє та зцілює людину фізично, зокрема через піклування та знання лікарів, допомогою яких не варто нехтувати. 

На цьому наголошують у Православній церкві України. 

"Наші фізичні немочі є наслідками як загальнолюдської підвладності гріху, так і через особисте нехтування Божими законами у нашому повсякденному житті. Гріх – це духовна хвороба, яку треба лікувати покаянням, Причастям Тіла і Крові Христових, щоденною молитвою та бажанням виправити свої помилки. Тож для того, аби повноцінно зцілити тіло, важливо усвідомити причину духовної слабкості, яка і привела до недуги. Варто не забувати, що разом зі скарбом здоров’я, Господь дарував людині земні засоби, як оберігати його: "Шануй лікаря честю заради потреби у ньому, бо Господь створив його, і від Вишнього – зцілення, і від царя одержує він дар. Знання лікаря піднесе його голову, і між вельможами він буде у пошані. Господь створив із землі зцілення, і розсудлива людина не буде зневажати їх" (Сир. 38: 1-4). Тому за тілесним одужанням маємо звертатися у молитві до Господа та до професіоналів, яких Бог благословив на лікування фізичних немочей. Якщо ж існують медичні методи і ліки, що зцілюють хвороби, то усвідомлено і добровільно не підтримати ними тіло, яке потерпає від цього, – це також гріх, що продовжує руйнувати нас із середини", – наголошують у ПЦУ. 

Молитва лікує душу від гріха та зміцнює силу духу, а медичне лікування – допомагає тілу боротися із хворобою фізично. Вони доповнюють одне одного для повноцінного зцілення, ліквідувавши як негативні прояви хвороб організму, так і духовні причини захворювання.

Отож, в ПЦУ наголошують: треба просити в Бога сил здолати недугу та звільнитися від кайданів гріха, але й не нехтувати роботою лікарів, що виконують на цій землі відповідальне покликання. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 серпня 2020
04 серпня 2020
03 серпня 2020
01 серпня 2020
30 липня 2020
28 липня 2020
27 липня 2020
26 липня 2020
24 липня 2020
23 липня 2020
19 липня 2020