Поділитись:

Назвали найнебезпечніший засіб гігієни

Середа, 14 серпня 2019, 06:43

Фахівці назвали один з найнебезпечніших косметичних засобів – це ватяні палички для вух. Їх багато лікарів називають «справжнім бичем цього століття».

Як йдеться в доповіді Американської академії оториноларингології, настільки улюблені у всіх ватні палички створювали зовсім не для вух. Деякі виробники паличок, за їхніми словами, пишуть на упаковках, правда, дрібним шрифтом: «не використовувати на внутрішніх частинах вуха, носа й очей», повідомляє MedikForum.

Лікарі зазначають, що палички приносять їхнім пацієнтам великі проблеми, бо ті, хто часто чистить паличками вуха, мають проблеми у вигляді вушних пробок або набряків вушних раковин.

Фахівці попереджають, що чим глибше паличка провалюється у вухо, тим глибше з нею туди йде сірка, а цього робити не можна, бо сірка потрібна для людського організму як захисний бар'єр від забруднень і бактерій. Тобто фактично занадто активно її «виколупуючи», ми залишаємо вухо без захисту.

Крім того, паличкою можна пошкодити барабанну перетинку. Тому особливо небезпечне їхнє використання дітьми. Використання ватяної палички може призвести й до запалень всередині вуха, а потім перерости в хронічний отит. А якщо «дочиститися» до запалення середнього вуха, можна заробити менінгіт.

«За словами медиків, були такі випадки, коли ватний помпон, який надягають на кінець палички, залишався у вусі, після чого у людини виник отит, а за ним і менінгіт, що в кінцевому підсумку призвело до абсцесу мозку», – наголошується у доповіді академії.

Експерти рекомендують замість паличок використовувати простий мізинець, який перед тим, як зайнятися вухом, необхідно помилити простим милом. Тому, кажуть вони, чистити вуха найлегше під час душу.

Раніше вчені з'ясували, що понад 5% населення світу – 360 мільйонів осіб – страждають від інвалідизованої втрати слуху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь отримала нову партію вакцини проти дифтерії

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 липня 2020
18 червня 2020
16 червня 2020
08 травня 2020
14 квітня 2020
13 квітня 2020
27 березня 2020
24 березня 2020
18 березня 2020
17 березня 2020
10 березня 2020
09 березня 2020