Поділитись:

Зміна рис обличя, – Супрун про вживання алкоголю під час вагітності

Вівторок, 25 червня 2019, 04:22

Чи можна пити алкоголь під час вагітності? Коротка відповідь – ні. Взагалі не існує безпечної дози алкоголю, під час вагітності – тим паче.

На цьому наголошує у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

З перших тижнів вагітності кожен келих вина мама “ділить” зі своєю дитиною, перетравлювати його їм теж доведеться разом. І кожен келих вина або будь-якого іншого алкоголю може вплинути на ріст та розвиток дитини, спричинити негативні наслідки зараз або в майбутньому.

Токсичний вплив будь-якого алкогольного напою для плоду співставний із важким похміллям у дорослої людини. Для мозку дитини, яка розвивається, це дуже важко та завжди має негативні наслідки. Крім того, алкоголь може стати причиною викидня або порушення прикріплення зародку у матці.

Важливо: пити не можна протягом всієї вагітності.

  • Серце малюка починає битися наприкінці першого місяця. Це один із перших органів, які формуються в організмі плоду. Алкоголь у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця, а протягом усієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій і дефектів міжпередсердної перегородки.
  • Нервова система закладається у перші два місяці, але формується протягом усієї вагітності. Алкоголь може спричинити проблеми з навчанням та запам'ятовуванням у дитини в майбутньому.
  • Печінка плоду формується протягом усієї вагітності, і дитина в утробі не здатна вивести алкоголь зі свого організму.
  • Алкоголь може спричинити збій у формуванні дихальної системи та призвести до передчасного народження.
  • Під час другого триместру алкоголь на 68 % підвищує ризик народження дитини з малою вагою.
  • Випитий мамою алкоголь уповільнює розвиток суглобів дитини, тому у майбутньому можуть виникати проблеми з пересуванням.
  • Через вживання спиртних напоїв, може розвинутись фетальний алкогольний синдром. Основні його симптоми – зміна рис обличчя (тонка верхня губа, широке пласке перенісся, маленька та вузька очна щілина), зменшення довжини пальців та погіршення координації після народження.

За даними ВООЗ, в Україні один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому – 50 випадків на 10 тисяч людей. Дослідження 2012 року свідчить, що 25–35% жінок вживали алкоголь під час вагітності. Також багато жінок вважають “маленькі” дози алкогольних напоїв не шкідливими – особливо під час останнього триместру вагітності. Але це не так.

Жінка має повідомити лікарю, якщо регулярно вживала алкоголь, але припинила, коли дізналася про вагітність – і допускає, що пила, коли вже були вагітні. Чим раніше припинити вживати алкоголь, тим менше шкоди зазнає організм малюка.

Також якщо жінка тільки намагається завагітніти, варто припинити вживання алкоголю. Адже можна вже бути вагітною, але ще не знаєте про це.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 вересня 2021
01 вересня 2021
28 серпня 2021
16:15
06 серпня 2021
03 серпня 2021
19 липня 2021
15 червня 2021
03 червня 2021
20 травня 2021
22 квітня 2021
17 квітня 2021
14 квітня 2021
08 березня 2021
06 лютого 2021