Небезпечний кондиціонер: що робити, щоб не захворіти

Часте використання побутового кондиціонеру може викликати легіонельоз через виникнення хвороботворних мікроорганізмів всередині побутового приладу.
Про це розповів екс-заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас, – повідомляє УНН.
"Хвороба легіонельоз пов’язана із побутовими кондиціонерами. Хвороботворні мікроорганізми виникають на внутрішньому блоці кондиціонерів і з холодним повітрям потрапляють безпосередньо до кімнати, де з крапельками аерозолю швидко проникають у дихальні шляхи людини", – розповів лікар.
З його слів, кондиціонер також позбавляє приміщення кисню, оскільки робота побутового приладу передбачає, що вікна мають бути зачинені.
Також лікар уточнив, що кондиціонер слід чистити щонайменше раз на тиждень – треба діставати і чистити фільтр, оскільки на ньому утворюється конденсат і з'являються хвороботворні мікроорганізми. Крім механічного очищення, фільтр кондиціонера треба ще й дезінфікувати, а в ідеальному випадку – замінювати елементи, оскільки дезінфікуючі засоби після обробки деталей кондиціонера можуть потрапляти у повітря.
Довідково:
Легіонельоз – сапронозное гостре інфекційне захворювання, обумовлене різними видами мікроорганізмів, що відносяться до роду Legionella. Захворювання протікає, як правило, з вираженою лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням легень, центральної нервової системи, органів травлення, можливий розвиток синдрому поліорганної недостатності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Пішла з дому та не повернулась: на Волині розшукують 33-річну жінку (фото)
«Не було дозволу»: родина скульптора Миколи Голованя обурена новим муралом на його честь (відео)
У Луцьку муніципали знесли занедбану халупу напроти міськради (фото)
Скандал: як зганьбилися працівники Дія.Бізнес у Луцьку (відео)
«Загинув місцевий»: у поліції повідомили деталі ДТП в Торчині (фото, відео)