Поділитись:

Супрун розповіла, що робити після контакту з хворим на кір

Середа, 22 травня 2019, 09:23

Люди, які перебували в прямому контакті з джерелом інфекції, тобто з людиною, хворою на кір, вважаються контактними особами, члени їх сімей – ні. До прикладу, якщо у класі дитини хтось захворів на кір, то дитина вважається контактною, а мати, батько, брат, сестра і інші члени сім’ї – ні.

Про це в мережі Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Кір швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Тобто спілкування та перебування в одному приміщенні з хворим на кір – це прямий контакт. Більше того, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Як діяти у випадку контакту з хворим на кір дорослим:

  1. Перше і головне: вакцинуватися якомога швидше. Будь-які вікові обмеження для вакцинації скасовані – зробити щеплення безоплатно можуть і діти, і дорослі будь-якого віку. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра якомога швидше.
  2. Якщо статус контактної особи і відсутність імунітету проти кору підтверджується, то отримати щеплення проти кору треба якомога раніше. Найкраще в перші три дні від моменту контакту.
  3. Наразі щеплення можна зробити лише в комунальних закладах охорони здоров’я. Але вже з літа безоплатно вакцинуватися можна буде і в приватних медичних закладах, і у лікарів-ФОПів, які уклали договір із НСЗУ.

Вірус кору найбільш небезпечний для оточуючих від моменту появи перших симптомів у хворого до закінчення періоду висипання. Людина стає заразною приблизно через 10 днів після інфікування.

Як діяти у випадку, якщо контактною особою є дитина:

Дитина до 1 року.

Діти такого віку ще не мають щеплення проти кору (перша вакцина проти кору за Календарем в 12 місяців). Тому потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра і зробити щеплення. МОЗ України своїм наказом дозволило вакцинувати дітей від 6 місяців, якщо вони контактували з хворим на кір.

Дитина 1-5 років.

▪ Якщо не була щеплена проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК якомога швидше — бажано в перші три дні (72 години) від моменту контакту.

▪ Якщо минуло більш ніж 72 годин від контакту, щеплення все одно рекомендовано, це може полегшити перебіг хвороби.

▪ Якщо дитина вже має 1 щеплення проти кору потрібно отримати другу дозу КПК, але не раніше ніж через місяць від попереднього щеплення КПК.

Дитина від 6 років і старша.

▪ Якщо не була щеплена проти кору –  негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК в перші три дні (72 годин) від моменту контакту. Потім, не раніше ніж через місяць — отримати другу дозу вакцини КПК.

▪ Якщо має 1 щеплення проти кору –  негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати другу дозу КПК якнайшвидше, бажано в перші три дні від моменту контакту.

▪ Якщо має 2 щеплення проти кору потрібно просто повідомити лікаря, але вважається, що дві дози КПК дають захист від хвороби.

У випадку, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК і не маєте документальних підтверджень, потрібно негайно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра. Дитину потрібно вакцинувати.

Пам’ятайте, щеплення –  єдиний дієвий спосіб захиститися від кору.

Всі області України повністю забезпечені вакцинами, які передбачені Календарем щеплень. Вакцини КПК (проти кори, паротиту та краснухи) – виробництва Бельгії та США. Їх є достатньо в кожній області.

▪ Перевірити наявність вакцин у вашому регіоні можна тут:http://bit.ly/2Vw6axv
▪ Переглянути Календар профілактичних щеплень тут: https://bit.ly/2KYHAjy

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 серпня 2020
28 липня 2020
27 липня 2020
24 липня 2020
19 липня 2020
17 липня 2020
15 липня 2020
03 липня 2020
02 липня 2020
18 червня 2020
16 червня 2020
08 травня 2020