Поділитись:

Дієтолог радить українцям не боятися нітратів у ранніх овочах

Четвер, 18 квітня 2019, 10:10

Ранні й тепличні овочі та зелень містять дуже багато корисних речовин, зокрема таких, які захищають організм від потрапляння в нього нітратів.

Таку думку висловила лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, – пишуть Українські національні новини. 

"Дуже багато українців, на жаль, бояться перших, тепличних овочів, зелені, і уникають їх. Але це дуже неправильно, оскільки вони позбавляють себе дуже цінних речовин, які містяться у цих продуктах – навіть тепличних, навіть із супермаркету. Всі рослини для того, щоб вони росли, потребують азоту, оскільки фотосинтез можливий лише за присутності азоту. Але крім того, що зелень містить нітрати, вона ще містить "антинітратні" компоненти, зокрема клітковину, яка захищає кишечник від потрапляння в нього нітратів. Крім того, дуже важливим є присутність вітаміну С у рослинах. Він нейтралізує дію нітратів і легко засвоюється, оскільки перебуває в комплексі із біофлавоноїдами – кольоровими зеленими пігментами", – зазначила дієтолог.

Із її слів, навіть тепличні овочі та зелень містять, зокрема, цілий комплекс фолатів (вітамінів групи В9, фолієвої кислоти). Ці вітаміни містяться в зелених рослинах і оберігають серцево-судинну систему від ушкоджень, від прогресування атеросклерозу, запобігають інсультам, інфарктам, багатьом ускладненням атеросклерозу.

Крім того, речовини, що містяться в зелені, корисні для мозку, для нормального функціонування нейронів, що вкрай необхідно для сучасної людини, яка щодня отримує і споживає величезний обсяг інформації з інтернету, телефону тощо.

Також ці речовини потрібні для підтримання імунного тонусу кишечника. Саме через споживання зелені організм включає такі механізми, які активують, імунні клітини нашого кишечника, запобігаючи послабленню імунітету, розвитку різноманітних алергічних захворювань, але сучасна людина недоотримує фолатів із раціоном харчування. Достатньо однієї чашки таких листочків, щоб організм поповнився запасом цих речовин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштують овочі на ринках Волині і чи безпечні вони (відео)

Надрукувати
мітки:
коментарів