Поділитись:

"Успішної формули немає", - директор "Луцьктепла" пояснив, чому підприємство накопичує борги

Вівторок, 15 грудня 2015, 18:16
«Успішної формули немає», - директор «Луцьктепла» пояснив, чому підприємство накопичує борги

На ДКП "Луцьктепло" зменшили заборгованість із виплати заробітної плати, однак ситуація на підприємстві залишається дуже складною. Керівництво вважає, що у всьому винна позиція держави.

Про це йшлося сьогодні, 15 грудня, під час зустрічі луцьких депутатів з представниками трудового колективу ДКП "Луцьктепло".

Директор теплопостачального підприємства Юрій Паращій розповів, що ще донедавна "Луцьктепло" мало 3-місячну заборгованість із виплати заробітної плати, а сьогодні працівникам повністю виплатять зароблене за жовтень, до кінця ж року планують хоча б частково погасити заборгованість за листопад. Однак, ці зміни не свідчать про покращення становища на підприємстві, адже воно має шалені борги, які лишень зростають, - пише Слово Волині.

Посадовець вважає, що проблеми в теплопостачальній галузі міста накопичувались роками, але особливо помітними вони стали після зміни державної політики, мовляв раніше питання газопостачання в Україні не стояло так гостро.

Зі слів очільника комунального підприємства, фінансове становище стрімко погіршилось після переведення установи на комерційні розрахунки – "гроші – зранку, газ – ввечері".

Зміни у законодавстві лише погіршили стан галузі. Так, наразі першочергово прибутки місцевих теплопостачальних підприємств перераховуються на розрахунок за газ НАК "Нафтогаз України". До того ж місцеві підприємства повинні розрахуватись з центральним за "блакитне паливо" до 14 числа наступного місяця, тоді як населення має право розраховуватись за використаний енергоносій до кінця місяця. Часто підприємству просто нічим платити в середині місяця і як наслідок – борги лише накопичуються, та ще й нараховуються штрафні санкції.

Штрафи нараховують також тому, що держава вчасно не нараховує компенсації за пільги та субсидії. Усі ці санкції просто не враховуються в тарифах, відтак кошти на їх виплату взяти ніде.

Суттєво погіршила становище ДКП "Луцьктепло" й відміна так званого "літнього тарифу", який дозволяв лучанам 35% вартості за газ сплачувати в літній період, а решту – під час опалювального сезону. Таким чином цьогоріч влітку підприємство опинилось без обігових коштів - грошей не вистачало навіть на елементерні речі.

До слова, рівень розрахунків за газ у Луцьку наразі становить 85%.

Присутні депутати зауважили, що в недосконалому правовому полі живе вся Україна та поцікавились, чи така ж ситуація на інших теплопостачальних підприємствах.

Юрій Паращій своєю чергою зазначив, що мільйонні борги перед НАК "Нафтогаз України" мають теплопостачальні підприємства чи не кожного обласного центру. Працівники деяких з них теж страйкують з вимогою виплатити їм заборговану заробітну плату.

"Успішної формули немає", - резюмував очільник "Луцьктепла".

Надрукувати
мітки:
коментарів