Поділитись:

У Луцьку стартував Міжнародний фольклорний фестиваль (фоторепортаж)

П'ятниця, 10 серпня 2018, 20:00

"Берегиня" – Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору, перший день якого урочисто відкрили в стінах Луцького замку.

Стартував масштабний фестиваль у п'ятницю, 10 серпня, з молитви за Україну за участі усіх учасників фестивалю у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. Хоча вишиванка, речі традиційного українського побуту, ткані рушники та народні піснеспіви заполонили головну пішохідну вулицю Луцька ще задовго до офіційного старту фестивалю.

Народний депутат Ірина Констанкевич><span class=Народний депутат Ірина Констанкевич

Фестиваль триватиме три дні. Організатори культурно-мистецького дійства – обласний науково-методичний центр культури, управління культури з питань релігій та національностей Волинської ОДА, дійство відбувається за підтримки Волинської облдержадміністрації, Волинської обласної ради, Луцької міської ради.

До участі запрошені фольклорні колективи від українських громад Польщі, Словенії, Білорусі, Франції, Словаччини а також із майже всіх областей України та районів Волині. Загалом п'ять зарубіжних колективів, 27 – з інших областей України та понад сто фольклорних гуртів та окремих виконавців з районів та міст Волинської області.

Фестивальні дійства проходитимуть не лише в Луцьку, а й у містечку Берестечку, учасники та гості фестивалю побувають у національному історико-меморіальному заповіднику "Поле Берестецької слави", в урочищі Вовчак Турійського району, де зародилась Українська повстанська армія, і стануть учасниками театралізованих дійств "Козацька слава у віках", "Вовчак – Волинська Січ" та мистецькій акції "Ми – нащадки своїх героїв".

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко зазначив, що програма фестивалю передбачає підвищення української самооцінки та власного відчуття, що ми – патріоти, що ми цінуємо наші традиції й нашу історію.

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко><span class=Голова Волинської ОДА Олександр Савченко

"Я всім бажаю наснаги, настрою та оптимізму! Будьте славними українцями", – закликав Олександр Савченко.

В.о. міського голови Григорій Пустовіт додав, що дуже символічним є те, що фестиваль "Берегиня" розпочали молитвою у храмі і продовжують в стінах замку, які багато років тому чули прекрасну українську пісню та мову.

В.о. міського голови Луцька Григорій Пустовіт><span class=В.о. міського голови Луцька Григорій Пустовіт

Варто додати, що сьогодні мистецька програма "Волинь, благословенна ти в віках" за участі закордонних колективів та України, районів області у замку триватиме до 21:00 години.

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 січня 2023
22 жовтня 2022
14 серпня 2022
13 серпня 2022
17:45
21 липня 2022
19 липня 2022
22:22
24 червня 2022
06 травня 2022
09 лютого 2022
31 січня 2022
27 грудня 2021
21:00
23 грудня 2021
17 грудня 2021
16 грудня 2021