Поділитись:

Закон про повну загальну середню освіту: МОН оприлюднило проект

Четвер, 03 травня 2018, 18:51
Закон про повну загальну середню освіту: МОН оприлюднило проект

Міністерство освіти і науки України оприлюднило для громадського обговорення Проект Закону України "Про повну загальну середню освіту".

Крім оновленого термінологічного апарату, який потрібно було привести у відповідність до нового базового Закону України "Про освіту", документ містить низку концептуальних змін, – повідомляє Освіта.ua.

Зокрема, нові механізми доступності у здобутті повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів тощо.

В документі закріплюється трирівнева система загальної середньої освіти: початкова освіта має здобуватися упродовж 4 років, базова середня освіта – упродовж 5 років, а профільна – упродовж 3 років.

До початкової школи зарахування дітей на конкурсних засадах забороняється, натомість до старшої профільної школи здійснюватиметься на підставі річного оцінювання результатів їх навчання та державної підсумкової атестації.

У документі також чітко окреслено зміст державних стандартів та освітніх програм і зазначено, що "освітня програма державного та комунального закладу освіти не може реалізовуватися чи забезпечуватися (повністю або частково) за кошти батьків та/або учнів".

Законопроект детально визначає питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. В документі передбачено нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, зокрема й органів батьківського самоврядування.

До того ж у проект з'явилися нові терміни: "забезпечення якості повної загальної середньої освіти", "інституційний аудит", "академічна доброчесність", "асистент дитини з особливими освітніми потребами" та інші.

У Міносвіти підкреслюють, що цей документ є результатом тривалої дискусії та напрацювань робочої групи, до складу якої були залучені представники всіх ключових груп стейкхолдерів – керівники органів управлінь освіти, директори шкіл та вчителі, незалежні експерти, представники громадських організацій та батьківська спільнота.

Міністерство освіти і науки України запрошує громадськість до активного обговорення документу і просить всі зауваження та пропозиції до нього надсилати до 1 червня 2018 року на електронну адресу [email protected].

Надрукувати
мітки:
коментарів