Поділитись:

Любить ховатися під дубами: у лісах Полісся збирають делікатес із горіховим смаком

Четвер, 16 липня 2026, 23:31
Любить ховатися під дубами: у лісах Полісся збирають делікатес із горіховим смаком

У лісах Полісся триває сезон сітчастого боровика – одного з найцінніших їстівних грибів.

Грибники вже активно діляться фотографіями своїх знахідок у тематичних фейсбук-спільнотах.

Сітчастий боровик (Boletus reticulatus) вважається грибом першої категорії завдяки відмінним смаковим якостям та насиченому аромату. На відміну від звичайного білого гриба, він з'являється раніше – вже на початку червня, а плодоносить до кінця вересня.

Найчастіше цей гриб росте у листяних лісах Правобережного Полісся поодинці або невеликими групами, утворюючи мікоризу з дубами та буками.

Любить ховатися під дубами: у лісах Полісся збирають делікатес із горіховим смаком

Впізнати сітчастий боровик можна за бархатистим капелюшком і характерною білою сіточкою, яка вкриває майже всю ніжку. Його м'якоть щільна, біла, має приємний грибний запах і не змінює кольору на зрізі.

Гриб високо цінують за смакові якості. Його варять, смажать, маринують і сушать, причому після сушіння горіховий аромат стає ще більш вираженим.

Водночас досвідчені грибники нагадують бути уважними під час «тихого полювання». Сітчастий боровик можна сплутати з жовчним грибом (гірчаком), який має темнішу сіточку на ніжці, рожевіє на зрізі та відзначається різко гірким смаком.

Фахівці радять збирати лише ті гриби, у яких ви впевнені на сто відсотків, і не ризикувати, якщо виникають сумніви щодо їхньої видової належності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів