Луцьк став першим в Україні «Містом прав людини»
Луцьк став першим в Україні містом, яке офіційно розпочало реалізацію унікального проєкту «Місто прав людини».
Ініціативу представили Дмитро Лубінець та виконувачка обов’язків міського голови Луцька Катерина Шкльода.
Про це повідомили на сторінці представника омбудсмана у Волинській області.
За словами Дмитра Лубінця, подібних міст в Україні наразі немає, а в Європі така практика реалізована лише в кількох громадах. Головна мета проєкту – створити у місті простір, де люди, які потребують особливої підтримки, зможуть жити комфортно, безпечно та гідно.
Насамперед ідеться про ветеранів, людей з інвалідністю, дітей, внутрішньо переміщених осіб та тих, хто опинився у складних життєвих обставинах. Для них у громаді планують розвивати доступне середовище, систему підтримки та сервіси, які допоможуть відчувати себе повноцінною частиною суспільства.
У Представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини у Волинській області зазначили, що важливим кроком у цьому напрямку вже стало відкриття Центру захисту прав дитини на Волині. Наступним етапом має стати створення Центру захисту прав людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- На Волині – новий представник омбудсмана: що про нього відомо
- На Волині планують створити транзитний центр для українців з окупації
- На Волині міжнародна делегація пройшла маршрут, яким українці повертаються з окупації (фото, відео)