Засіють майже 600 гектарів: посівна на Волині набирає обертів (фото, відео)

Станом на початок квітня аграрії Волині на площі понад 120 тисяч гектарів завершили посів ярого вівса, ячменю та пшениці. Наразі на полях працює сільськогосподарська техніка – сіють цукрові буряки.
Про це розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Волині Юрій Юрченко, пише Суспільне.Луцьк.

З його слів, в області уже завершене перше підживлення озимих зернових на площі понад 206 тисяч га. Окремі підприємства також завершили посів цукрових буряків.
«Цього року загальна площа цукрових буряків – 9 тисяч га, це на рівні минулого року. Загальна посівна площа в області становитиме понад 585 тисяч га. Це також на рівні минулого року», – каже Юрій Юрченко.

Два тижні тому сіяти цукрові буряки у своєму господарстві, що в Луцькому районі, розпочав фермер Ігор Павлович. Чоловік обробляє 3 тисячі гектарів землі, цукровими буряками планує засіяти 350 гектарів. Коли у верхньому шарі ґрунту не було вологи, то сівбу призупинили, каже господар. зараз відновили. За день засівають по сто гектарів під буряки.
«Зараз розпочали посів соняшника і продовжуємо посів цукрових буряків. З паливом сьогодні зрозуміло, що проблема. Проблема тільки в ціні. Вчора остання ціна, за яку ми придбали дизпаливо – це 85 гривень», – каже Ігор Павлович.
32-річний тракторист Петро Камінський за день обробив трактором 50 гектарів поля.
«Щоб була волога для сходу насіння краща та рівняємо площу заодно, щоб була рівна», – говорить чоловік.

Поруч на другому тракторі сіє насіння цукрових буряків комп'ютеризованою сівалкою Василь Блащук.
«Задаєш собі відстань між насінинами, ширину захвату і вираховує гектари. Все повністю робить комп’ютер і по навігації їздиш», – розповідає чоловік.

Перевіряє, як посіяна культура – агроном Олег Строка. Каже, що глибина посіву має бути 2 сантиметри, а норма висіву – 120 тисяч насінин на гектарі.
«Наразі буряк попадає в ґрунт закритий. Зараз температура 12 градусів. Якщо будуть похолодання, він просто буде довше сходити. Оптимальні температури ґрунт для сходів – 6-7 градусів, то він буде сходити 12-14 днів. Якщо температура 14-16 градусів, то він буде сходити на 7-й день», – каже агроном.
Після того, як господарники завершать посів цукрових буряків, каже директор обласного департаменту агропромислового розвитку Волині Юрій Юрченко, то приступлять до соняшника, кукурудзи та сої.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.