У Луцьку почали вакцинувати підлітків від ВПЛ
У комунальному підприємстві «Луцька міська дитяча поліклініка» стартувала вакцинація дівчат віком 12–13 років проти вірусу папіломи людини (ВПЛ).
Про це повідомили на фейсбук-сторінці поліклініки.
Як йдеться в дописі, з 1 січня 2026 року в Україні діє оновлений Календар профілактичних щеплень, до якого увійшла вакцинація проти ВПЛ.
Вірус папіломи людини є причиною близько 99% випадків раку шийки матки, а також пов’язаний із виникненням інших онкологічних захворювань. Саме у віці 12–13 років вакцинація є найефективнішою, оскільки імунний захист формується ще до можливого контакту з вірусом.
Перед проведенням щеплення обов’язково потрібно проконсультуватися з педіатром.
У Всесвітній організації охорони здоров’я наголошують, що вакцинація щороку допомагає врятувати мільйони життів у всьому світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Ковелі розгорнуть мобільний пункт вакцинації та тестування: де і коли
- У Луцькій дитячій поліклініці запровадять оновлений календар щеплень (відео)
- В Україну надійшло майже 123 тисячі доз вакцини проти гепатиту B для дітей