Поділитись:

Як в Італії та Греції: цього тижня в Україні очікують середземноморську спеку

Понеділок, 01 липня 2024, 14:35
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

У перший тиждень липня Україна буде однією з найспекотніших країн в Європі.

Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

Наразі температури в Україні можна буде порівняти із середземноморськими. Так, українська спека сягатиме тих же значень, що в Італії та Греції, тобто 30-34 градуси, а у південній частині, центральних та східних областях відмічатиметься сильна спека аж до 37 градусів.

Проте Україна в даний період не є найспекотнішою – в Іспанії очікується +40°С.

Але спека в Іспанію прийшла із Сахари, а от в Україну розпечене повітря надходить з іншого сухого гарячого регіону – з Аравії. Саме аравійське повітря завжди приносить найспекотнішу погоду в наш регіон. Поширюючись з південного сходу, воно накриває майже всю країну, трішки не дотягуючись до наших західних кордонів, та не поширюючись далі – у західну та північну Європу. Тому західний регіон України має дещо нижчі температури – до 30°С.

«Саме таким процесом обумовлена затяжна хвиля спеки в Україні, що триватиме ще і цього тижня, щодня фіксуються температури вищі за норму. Чим довше утримується хвиля спеки – тим менше охолоджуються поверхні забудов, бетон та асфальт протягом ночі, тому з кожним днем комфортність сприйняття температур, що по-суті не змінюються, погіршується, особливо в умовах міста. А в регіонах, де прогнозуватимуться короткочасні дощі, спека поєднуватиметься із вологою, створюючи ефект парнику і задухи», – йдеться в повідомленні.

Важливо не перегріватись, уникати прямих сонячних променів та охолоджуватись, п'ючи достатню кількість води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів