Поділитись:

У Луцьку можуть покласти край розкраданню коштів на харчуванні школярів

Вівторок, 25 червня 2024, 16:47
У Луцьку можуть покласти край розкраданню коштів на харчуванні школярів

У Луцькій міськраді зареєстрували проєкт рішення, який зобов'яже комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного та студентського харчування» оприлюднювати закупівлі на майданчику публічних закупівель Prozorro. Іншими словами – вони стануть доступні кожному. Будь-хто зможе подивитися, за які ціни купують не тільки продукти, а й інші речі.

Про це повідомив депутат міськради від фракції Громадянський рух «СВІДОМІ» Андрій Лучик у своєму телеграм-каналі.

«Підготував проєкт рішення, яке зобов'язуватиме Луцький комбінат шкільного харчування здійснювати свої закупівлі через систему Прозоро. Нагадаю, попередній проєкт про внесення змін до статуту Комбінату я відкликав через побоювання колег-депутатів, що це заблокує роботу підприємства. Натомість Ірина Чебелюк запропонувала підготувати окреме рішення міської ради, не вносячи зміни до статуту», – пише Лучик.

Андрій ЛучикАндрій Лучик
 

Депутат також зазначив, які саме пункти вніс у цей проєкт:

  1. Вважати комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування» замовником відповідно до ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі»;
  2. Зобов’язати комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування» здійснювати свої закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» з 01.09.2024 року;
  3. Контроль за виконання рішення покласти на заступника міського голови, керуючого справами виконкому Вербича Ю.Г., постійну комісію міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту та постійну комісію з питань комунального майна та приватизації.

Проте не усе так добре, як здавалось, бо ж, як пише Андрій Лучик, адвокат комбінату шкільного та студентського харчування Вадим Матвіїв мав геть іншу думку.

«Не дивно, але адвокат Луцького комбінату шкільного і студентського харчування Вадим Матвіїв знайшов 100500 причин, чому закупівлі підприємства не можна проводити через систему Прозоро. Водночас приємно, що колеги-депутати з комісії комунального майна і комісії законності одноголосно підтримали цей проєкт рішення», – резюмує депутат.

Зауважимо, що цей проєкт рішення ще мають підтримати під час сесії міської ради, адже саме за нею остаточне рішення: чи покласти край розкраданню на харчуванні, чи ні.

Нагадаємо, що раніше Андрій Лучик інформував: КП «Луцький комбінат шкільного та студентського харчування», яке очолює Світлана Шмід, годує дітей в школах за доволі не ринковими цінами. Зокрема, свинину та курятину – за 520 грн/кілограм, молоко по 160 гривень/літр, а яйця – по 14 гривень. Тоді директорка це заперечувала і пообіцяла надати підтверджуючі документи Андрію Лучику, проте, як згодом розповідав депутат, так цього і не зробила.

До слова, на комунальне підприємство відкрили кримінальне провадження за фактом завищених цін на продукти. Тож правоохоронні органи будуть з’ясовувати на чиєму боці правда.

Окрім того, Світлана Шмід у 2023 році отримала майже мільйон гривень заробітної плати. Попри це її витрати можуть значно перевищувати рівень її офіційного доходу.

Ба більше, покриває махінації із дороговартісним харчуванням дітей та саму директорку підприємства ніхто інший як луцький мер Ігор Поліщук. Бо ж під час травневого засідання сесії міськради керманич всіляко заперечував зловживання на Комбінаті, який очолює Шмід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів