Поділитись:

У Німеччині знайшли 161 викрадену Росією українську дитину, – Нацполіція

Середа, 17 квітня 2024, 09:51
У Німеччині знайшли 161 викрадену Росією українську дитину, – Нацполіція

У співпраці з німецькими колегами українським правоохоронцям вдалося встановити на території Німеччини 161 українську дитину, викрадену Росією.

Про це сказав голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі в Берліні з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом, передає «Укрінформ».

«Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі», — поінформував Вигівський.

Він зупинився також на проблемі всіх воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками на території України і задокументованих Національною поліцією України. Київ розраховує на допомогу партнерів у притягненні російських воєнних злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн, а військово-політичне керівництво – у Міжнародному кримінальному суді та Спеціальних трибуналах.

«Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу», – підкреслив голова Нацполіції. Він наголосив на плідній співпраці з німецькими колегами щодо документування і збору доказів.

Він також звернув увагу на такий інструмент гібридної війни, що його використовує Росія, як організована злочинність, в т.ч. «злодії в законі». Росія використовує його як в Україні, так і в Німеччині. Голова Нацполіції визнав, що збільшення кількості українських громадян у Німеччині призвело до збільшення і фактів участі окремих осіб у протиправній діяльності, зокрема, нелегальному переправленню мігрантів.

«І ми зацікавлені в тому, щоб спільними зусиллями зменшити ризики у цій сфері», – заявив Вигівський.

Сторони також обговорили питання протидії нелегальному обігу зброї, наркотиків, організованій злочинності, екстрадиції підозрюваних у скоєнні злочинів осіб, кіберзлочинності тощо.

Німеччина під час війни передала лише Національній поліції України вкрай необхідне оснащення та матеріали на загальну суму майже 15 млн євро, – в першу чергу, для потреб підрозділів вибухотехнічних та криміналістичних підрозділів.

Зустріч відбулась на полях Європейського поліцейського конгресу, участь у якому бере українська делегація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів