Поділитись:

Макрон пропонує світове перемир’я на період Олімпійських ігор

Понеділок, 15 квітня 2024, 14:04
Макрон пропонує світове перемир’я на період Олімпійських ігор

Президент Франції Емманюель Макрон сподівається домовитися про припинення вогню в основних конфліктах, які тривають у світі, на час літніх Олімпійських ігор, та розраховує на сприяння у цьому різних партнерів, зокрема лідера Китаю. 

Як повідомляє «Європейська правда», про це він сказав у великому інтерв’ю RMC і BFMTV.

Макрон зазначив, що спробує докласти максимум зусиль для «олімпійського перемир’я», уточнивши, що має на увазі і війну між Ізраїлем і ХАМАС, і війну Росії проти України, і війну в Судані.

Він сказав, що хоче з цією метою залучити багатьох партнерів.

«Лідер Китаю через кілька тижнів приїде до Парижа. Я його попросив допомогти. У 2022 році перед нами теж стояло таке завдання перед зимовими Олімпійськими іграми, які приймав Китай… Тож це також може стати дипломатичним моментом задля миру», – сказав Емманюель Макрон.

Також президент розповів, що Франція впевнена в успішній церемонії відкриття Олімпіади на річці Сена у липні, але має запасні варіанти на випадок, якщо цього вимагатиме безпекова ситуація.

Довідково:
33-ті літні Олімпійські ігри 2024 пройдуть в столиці Франції, місті Парижі, з 26 липня по 11 серпня. Естафета олімпійського вогню розпочнеться у квітні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів